NFT czyli (Non-Fungible Token) to wyjątkowy zasób cyfrowy, który nie ma takiego samego odpowiednika. To rodzaj kryptograficznego tokena, który pełni rolę certyfikatu potwierdzającego, że dany plik to oryginał istniejący tylko w jednym egzemplarzu. Plik, który jest przedmiotem sprzedaży, można kopiować i powielać, ale oryginał z certyfikatem NFT jest tylko jeden. Mogą więc one służyć dowód autentyczności.
Clinique staje się dziś pierwszą marką Estée Lauder, która oferuje NFT w dążeniu do zwiększenia lojalności i dodania wagi marketingowej swoim najlepszym produktom. Zamiast sprzedawać NFT, marka daje kupującym, którzy są zarejestrowani w jej programie nagród, szansę na otrzymywanie darmowych produktów przez 10 lat wraz z jedną z trzech edycji grafiki NFT.
Marki modowe i kosmetyczne szybko eksperymentują z różnymi podejściami do niewymiennych tokenów, które nadają cyfrowym przedmiotom unikalną tożsamość. Podczas gdy pierwsza fala NFT tworzonych przez marki w dużej mierze koncentrowała się na tworzeniu i sprzedaży lub rozdawaniu cyfrowych produktów, branża niedawno wkroczyła w nową fazę NFT tworzonych przez marki. Teraz marki łączą NFT i produkty cyfrowe z dodatkowymi korzyściami, które nie są związane z kolekcjonowaniem, w tym budowaniem i nagradzaniem lojalności, przyznawaniem specjalnego dostępu i promowaniem produktów fizycznych.
Clinique nie jest jedyną marką, która wiąże NFT z fizycznymi produktami. Inne marki obejmują fizyczne przedmioty z zakupami NFT lub budują profity. W tym tygodniu Jimmy Choo wystawi swój pierwszy NFT na giełdzie Binance NFT.
Przeczytaj również: Technologia w branży beauty wejdzie na inny poziom. Konsumenci sprawdzą, czy kosmetyki naprawdę działają [RAPORT MINTEL]