StoryEditor
Producenci
02.06.2023 00:00

Światło słoneczne odpowiada za 90 proc. wszystkich oznak starzenia się skóry

Ewa Engländer, wyłączna dystrybutorka produktów Zo Skin Health podczas premiery nowości z serii przeciwsłonecznej / fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Preparaty z filtrem przeciwsłonecznym to najważniejszy element pielęgnacji skóry, który pozwoli zachować zdrową i młodo wyglądającą cerę. Bowiem to właśnie światło słoneczne odpowiada za 90 proc. wszystkich oznak starzenia się skóry, takich jak zmarszczki, brązowe plamy, szorstkość i utrata jędrności – mówił dr Marek Pitucha, lekarz medycyny estetycznej obecny na premierze nowości z linii przeciwsłonecznej ZO Skin Health.

– Świadomość znaczenia ochrony przeciwsłonecznej jest coraz bardziej powszechna – zgodnie zauważyli Ewa Engländer, wyłączna dystrybutorka produktów Zo Skin Health na Polskę oraz dr Marek Pitucha, lekarz medycyny estetycznej, podczas premiery nowości marki z linii przeciwsłonecznej.

Wyjaśnili również dlaczego to takie ważne:

– Światło słoneczne odpowiada za 90 proc. wszystkich oznak starzenia się skóry, takich jak zmarszczki, brązowe plamy, szorstkość i utrata jędrności. Dlatego właśnie preparaty z filtrem przeciwsłonecznym to najważniejszy element pielęgnacji skóry, który pozwoli zachować zdrową i młodo wyglądającą cerę – przekonywał dr Marek Pitucha.

Natomiast Ewa Engländer dodała, że skuteczna ochrona przeciwsłoneczna powinna zabezpieczać  skórę przed wszystkimi rodzajami promieniowania świetlnego, które może ją uszkadzać. Dlatego nowości wprowadzone przez markę Zo Skin Health oferują technologię ZO Triple-Spectrum Protection, która chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UVA, UVB oraz IR-A, a także niebieskim światłem HEV.

Te nowości to Sheer Fluid Broad-Spectrum Sunscreen Spf 50 – mineralny filtr przeciwsłoneczny w formie lekkiej emulsji do stosowania na co dzień, który zapewnia efekt naturalnie gładkiej skóry (pomimo 22 proc. zawartości tlenku cynku, wchłania się, nie bieląc) oraz Gel Sunscreen Broad-Spectrum Spf 50 – transparentny, bezzapachowy żel z filtrem przeciwsłonecznym o jednoczesnym działaniu wygładzającym, do stosowania na co dzień, zwłaszcza podczas aktywności (jest odporny na działanie wody i potu).

Ochrona przeciwsłoneczna w tych produktach jest uzupełniona dodatkowymi składnikami, takimi jak antyoksydanty i roślinne komórki macierzyste, dzięki czemu kosmetyki jeszcze lepiej zabezpieczają skórę przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych.

Premiera nowych produktów z linii przeciwsłonecznej ZO Skin Health odbyła się w 30 maja 2023 w hotelu Raffles Europejski w Warszawie. Nowości, tak jak i pozostałe kosmetyki marki, są rutyną pielęgnacyjną dobieraną przez współpracujące z marką gabinety medycyny estetycznej.      

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.04.2025 11:42
Unilever Rus staje się Arnest UniRus

Jak donosi portal RBC, dawna rosyjska filia międzynarodowego koncernu Unilever przeszła istotne zmiany organizacyjne. Spółka „Unilever Rus”, która zajmowała się produkcją kosmetyków i chemii gospodarczej, zmieniła nazwę na „Arnest UniRus” oraz zaprezentowała nowe logo. Informację o rebrandingu przekazała oficjalnie służba prasowa firmy. Jak poinformowano, nowa nazwa odzwierciedla przemiany, które zaszły w 2024 roku.

W 2024 roku wszystkie aktywa Unilevera w Rosji i na Białorusi zostały sprzedane rosyjskiej spółce akcyjnej Arnest Group. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. W wyniku przejęcia firma przeszła pod pełną kontrolę rosyjskiego właściciela. „Stając się rosyjską firmą, otwieramy nowe możliwości współpracy z konsumentami i partnerami, nie rezygnując z naszych wartości” – powiedziała Elena Tyabutova, dyrektor generalna Arnest UniRus.

Arnest UniRus kontynuuje produkcję szerokiej gamy znanych kosmetyków. Wśród najpopularniejszych marek znajdują się „Czysta Linia”, „Aksamitne Rączki” i „Czarne Perły”. Firma deklaruje utrzymanie wysokiej jakości produktów oraz dalsze inwestycje w innowacje, podtrzymując standardy wypracowane przez lata działalności pod marką Unilever.

Zakłady produkcyjne Arnest UniRus zlokalizowane są w czterech rosyjskich miastach: Petersburgu, Tule, Jekaterynburgu oraz Omsku. Unilever rozpoczął działalność na rynku rosyjskim w 1991 roku, a jego obecność przez ponad trzy dekady miała istotny wpływ na rozwój branży kosmetycznej w regionie.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.04.2025 10:23
Grupowe zwolnienia w fabryce Avon w Garwolinie; ekspert wróży znaczny wzrost bezrobocia w powiecie
Avon

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie alarmuje: zwolnienia grupowe w Avon mogą pogorszyć znacznie statystyki bezrobocia w regionie. Choć spada ono w powiecie garwolińskim systematycznie, jego poziom wciąż znacząco przewyższa średnią krajową. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie, na koniec ubiegłego roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 3206 osób, co oznacza spadek o około 5 proc. w porównaniu do roku wcześniejszego. Kobiety stanowiły w tej grupie 1414 osób, czyli poniżej 50 proc.

Jak donosi portal Podlasie24, w pierwszym kwartale roku PUP otrzymał informacje o planowanych zwolnieniach grupowych w dwóch dużych firmach: Poczcie Polskiej S.A. oraz kosmetycznym gigancie Avon. W przypadku Poczty Polskiej liczba zwolnień w regionie ma być stosunkowo niewielka i obejmować głównie dobrowolne odejścia. Większe obawy budzi sytuacja w firmie Avon, największym pracodawcy w powiecie, gdzie pracę może stracić 170 z 905 zatrudnionych osób – czyli ponad 20 proc. załogi. Zwolnienia obejmą zarówno pracowników produkcyjnych, jak i biurowych oraz kadrę kierowniczą.

Według zapowiedzi, zwolnienia mają rozpocząć się w okresie kwiecień–maj. Jak podkreśla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie, Marcin Zboina, na razie nie odnotowano znacznego wzrostu liczby rejestrujących się bezrobotnych, ale sytuacja może się wkrótce zmienić na istotnie gorszą. Szczególną uwagę zwraca na fakt, że w firmie Avon zatrudnieni byli również pracownicy tymczasowi, pozyskiwani przez agencje pracy. Ich liczba nie jest dokładnie znana, ale może znacząco wpłynąć na wzrost bezrobocia w regionie.

Na koniec ubiegłego roku stopa bezrobocia w powiecie garwolińskim wynosiła 8,6 proc., przy średniej krajowej na poziomie 5,1 proc. Jednym z powodów tej różnicy jest niski współczynnik aktywności zawodowej mieszkańców powiatu. Według PUP część zarejestrowanych bezrobotnych poszukuje głównie dostępu do bezpłatnego ubezpieczenia zdrowotnego, a ich faktyczne źródła utrzymania mogą pochodzić z pracy nierejestrowanej. Nadchodzące miesiące pokażą, czy rynek pracy w regionie poradzi sobie z wyzwaniami wynikającymi ze zwolnień grupowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. kwiecień 2025 11:47