StoryEditor
Producenci
01.02.2022 00:00

Rituals odnotowuje wzrosty i planuje dalszy, światowy rozwój

W ubiegłym roku holenderska marka kosmetyków Rituals sprzedała prawie o jedną czwartą więcej produktów, generując obrót w wysokości 1,1 miliarda euro. Za pięć lat Rituals osiągnie szczyt sprzedaży w Europie i teraz kieruje swoją uwagę na Azję.

Pomimo pandemii marka Rituals odnotowało wzrost obrotów o 24 proc. w zeszłym roku z 889 milionów do 1,1 miliarda euro. Ten kamień milowy sprawia, że założyciel Raymond Cloosterman z ekscytacją patrzy w przyszłość, a holenderska marka szuka dalszych możliwości rozwoju w Azji. 

Sądzimy, że w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat możemy się podwoić, a może nawet potroić – mówi Raymond Cloosterman.

Za pięć do siedmiu lat sieć, która obecnie obejmuje prawie tysiąc sklepów nasyci rynek europejski, i w ciągu najbliższych dziesięciu lat Rituals skupi się na rozwoju w Azji, powiedział Cloosterman holenderskiej gazecie Financieel Dagblad. Marka ma już pięć sklepów w Hongkongu, a kolejnych sześć ma zostać otwartych w tym roku. Planowane jest również otwarcie pierwszego sklepu w Singapurze lub Malezji i wejście na rynek chiński.

Założyciel bada również inne koncepcje i usługi, które testuje w House of Rituals w Amsterdamie. Wprowadza luksusową pościel, pozwala klientom tworzyć własne perfumy i patyczki zapachowe oraz eksperymentuje z gadżetami technologicznymi. Na przykład klienci mogą skorzystać z półgodzinnego masażu mózgu przy kojącej muzyce. Cloosterman pracuje także między innymi nad aplikacją z ćwiczeniami jogi. 

Jednocześnie Rituals stawia na zrównoważony rozwój. Marka teraz potwierdza to poprzez uzyskanie certyfikatu 9*B Corp. Marka obiecuje zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 20 proc. w produkcji kosmetyków oraz w przypadku transportu o 10 proc. do 2025 roku. Do  roku 2023 produkty muszą składać się w 90 procentach z naturalnych składników, a niektóre z nich będzie można ponownie napełnić.

Przeczytaj również: Ruszył kolejny sklep Ritulas w Polsce. Sprawdziliśmy co działo się w trakcie otwarcia

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 11:31