StoryEditor
Producenci
20.06.2023 00:00

Reckitt Polska nagrodzony za kampanię społeczną marki Durex - przez galerię sztuki do wiedzy o seksie

Reckitt Benckiser Poland zbiera laury za kampanię społeczną zorganizowaną dla marki Durex wykorzystującą sztukę i rozszerzoną rzeczywistość do edukacji młodzieży w zakresie wiedzy intymnej i odpowiedzialnych zachowań seksualnych. Kampania „Sztuka Bez Wstydu” podczas międzynarodowego festiwalu Cannes Lions 2023 otrzymała Brązowego Lwa w kategorii Health & Wellness.

Po wejściu na stronę sztukabezwstydu.pl otwiera się przed nami galeria obrazów znanych mistrzów opatrzona symbolami. Po kliknięciu w dany symbol otrzymujemy informację z konkretnego obszaru, np. antykoncepcji, seksu, zdrowia intymnego, bezpieczeństwa, narządów płciowych, relacji i wielu innych.  Ze strony można korzystać z poziomu komputera lub przez aplikację skanując wybrany obraz.

Za ten projekt dla marki Durex firma Recitt Benckiser Polska została nagrodzona na festiwalu Cannes Lions 2023, otrzymując  Brązowego Lwa w kategorii Health & Wellness. Kampania została zrealizowana przy współpracy z Grupą Ponton zajmującą się edukacją seksualną, z którą Reckitt i Durex docierają do młodzieży powyżej 15 roku życia.  

Jak podaje firma jest to jedna z wielu inicjatyw, które prowadzone są w naturalnych dla młodych osób miejscach, m.in. poprzez aplikacje, platformy internetowe czy wydarzenia kulturalne. Sztuka to kolejna przestrzeń, dzięki której marka buduje pomost porozumienia z młodymi ludźmi, dostarczając im użyteczną wiedzę..

– Brak rzetelnej wiedzy z obszaru edukacji seksualnej, informacji o dojrzewaniu, odpowiedzialnej miłości czy szanowaniu granic partnera, partnerki jest przyczyną powstawania coraz większej ilości mitów
i wprowadzających w błąd informacji, które budują niewłaściwy paradygmat w głowach młodych ludzi.  Reckitt wraz z marką Durex podważa status quo, nadaje głos tematom ważnym społecznie i towarzyszy konsumentom oferując niebanalne rozwiązania. Niezwykle cieszy mnie fakt, iż kampania „Sztuka Bez Wstydu” zyskała uznanie najwyższej klasy światowych ekspertów w dziedzinie marketingu i komunikacji. Wierzę, że nasze działania zachęcą inne marki do odważnego budowania rzeczywistości, opartej na rzetelnej wiedzy, w odpowiedzi na – w dalszym ciągu niezaopiekowane – potrzeby – mówi Inga Songin, marketing director Poland & EE Reckitt Health.

Czytaj także: Sexual wellness w drogeriach i perfumeriach: aktualny stan rynku i zmiany na nim

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 13:38