StoryEditor
Producenci
26.04.2023 00:00

Raport zrównoważonego rozwoju Oriflame 2022 pokazuje zaangażowanie w zapobieganie wylesianiu i zakłóceniom ekosystemów

Popularna marka urodowa działająca w modelu MLM opublikowała swój raport dt. zrównoważonego rozwoju za rok 2022. / materiały marketingowe Oriflame
Oriflame opublikowało Raport Zrównoważonego Rozwoju 2022, w którym podkreśla zaangażowanie firmy w realizację celów klimatycznych i zaangażowanie w równouprawnienie płci. Firma została uznana za Lidera Klimatu w Europie przez Financial Times i Statista drugi rok z rzędu, częściowo za inicjatywy takie jak system Feminelle Refill, który zużywa o 73 proc. mniej plastiku w porównaniu z nowymi butelkami i jest w 100 proc. odnawialny obiektów zasilanych energią elektryczną i operacji neutralnych dla klimatu.

Zbalansowanie równowagi płci w firmie jest nadal w toku, z podziałem 60/40 faworyzującym mężczyzn w zarządzaniu grupą, a firma nadal angażuje się w rozwijanie poczucia wspólnoty dla swoich konsultantów i konsultantek, z których większość to kobiety (58 proc.), pomaga zaoferować umiejętności sprzedażowe i marketingowe, a także szansę na zwiększenie poczucia własnej wartości i pewności siebie.

W raporcie znalazły się też wymienione przez firmę osiągnięcia związane z ochroną środowiska, np.:

  • Fabryka Wellness w Roorkee w Indiach jest fabryką o zerowym wyrzucie ciekłych odpadów (ZLD). 100 proc. wody po oczyszczeniu jest ponownie wykorzystywane do lokalnego kształtowania krajobrazu.
  • W 2022 roku w fabryce w Noida w Indiach ponownie wykorzystano 1,3 megalitra wody z oczyszczalni ścieków do wypełnienia wieży chłodniczej.
  • Woda jest częściowo ponownie wykorzystywana z płukania wstecznego filtrów piaskowych i membran RO w fabryce w Polsce.
  • W 2022 r. około 97 proc. wolumenu produktów papierowych (katalogów i opakowań podstawowych produktów) pochodziło z krajów o niskim ryzyku wylesiania. 2 proc. wolumenu produktów na bazie papieru pochodziło z krajów o wysokim ryzyku wylesiania, a pozostały 1 proc. pochodził ze źródeł pochodzących z recyklingu i nieznanego pochodzenia, w przypadku których nie można było przypisać ilości do żadnego kraju.
  • W 2022 roku spółka zakupiła 2884 ton surowców pochodnych oleju palmowego (45 proc.) i oleju z ziaren palmowych (55 proc.) wykorzystywanych w produkcji własnej oraz w kostkach mydła podwykonawczego. Z tego 1107 ton pochodnych oleju palmowego i 1473 ton pochodnych oleju z ziaren palmowych uzyskało certyfikat Bilansu Masy.
  • Ogółem w 2022 roku 56 proc. zużycia energii przez Oriflame w organizacji pochodziło ze źródeł odnawialnych.


- Z okazji 55. rocznicy naszej pracy w Oriflame z dumą zastanawiam się nad naszymi osiągnięciami i postępem, jaki poczyniliśmy jako firma — powiedział Magnus Brännström, dyrektor generalny i prezes Oriflame. - Cieszymy się, że od ponad pięciu dekad dostarczamy naszym klientom produkty kosmetyczne i odżywcze i nie możemy się doczekać, aby robić to przez wiele kolejnych lat. Jednak miniony rok przyniósł różne wyzwania, w tym wojnę na Ukrainie i blokady w Chinach, które wywarły ogromny wpływ na nas wszystkich. Ponadto doświadczyliśmy spadku sprzedaży, zwłaszcza w Azji, co wraz ze wzrostem cen spowodowanym inflacją wpłynęło na naszą działalność. Pomimo tych wyzwań pozostaliśmy niezłomni w naszym zaangażowaniu w dostarczanie produktów wysokiej jakości. Nasi partnerzy marki są podstawą naszej działalności, a dzięki ich zaangażowaniu w naszą firmę jesteśmy w stanie naprawdę zmienić życie ludzi. Ich sukces jest dla nas kluczowy, a dzięki szerokiej ofercie produktowej jesteśmy mocni, niezależnie od tego, jakie wyzwania nas czekają.

Pełen raport dostępny jest na stronie Oriflame.

Czytaj także: Oriflame odnotowuje 281,9 mln dolarów w sprzedaży w Europie w czwartym kwartale 2022 r

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 11:47