StoryEditor
Producenci
14.11.2022 00:00

Prognozy w segmencie pielęgnacji skóry na 2023 rok. Gen X niewykorzystanym targetem

Według nowego badania przeprowadzonego przez Transparency Market Research Inc., światowy rynek produktów do pielęgnacji skóry osiągnął wartość 101,34 miliarda dolarów w 2021 roku i wzrośnie do 154,7 miliarda dolarów do 2031 r.

Raport z nowego badania przeprowadzonego przez Transparency Market Research Inc. mówi, że branżę beauty czeka reformulacja strategii. Światowy rynek produktów do pielęgnacji skóry czeka wzrost. Według raportu w latach 2022-2031 rynek będzie się rozwijał w tempie 4,8 proc. rocznie. Rosnące dochody i większa siła nabywcza w krajach rozwijających się będą napędzać sprzedaż produktów do pielęgnacji skóry w okresie objętym prognozą.

Niektóre z najbardziej wpływowych czynników, których możemy spodziewać się w dziedzinie pielęgnacji skóry w przyszłym roku, to:

  • spersonalizowane produkty i komfortowy do nich dostęp na rynku masowym;

  • pielęgnacja ciała, która zapewnia self-care;

  • produkty inspirowane japońskimi, nawiązujące do trendu skinimalism;

  • konsumenci znający się na pielęgnacji skóry zwracają się ku markom klinicznym i aptecznym;

  • innowacyjne składniki o silnej historii zrównoważonego rozwoju;

  • rozwijające się rynki suplementów i produktów do pielęgnacji skóry dla mężczyzn;

  • oraz marki, które zobowiązują się do odpowiedzialnych społecznie działań.

Co więcej, badanie przeprowadzone przez NPD (globalną firmę zajmującą się dostarczaniem informacji rynkowych, danych, wiedzy branżowej i analiz preskryptywnych) wykazało, że konsumenci produktów w Stanach Zjednoczonych, których dochody gospodarstw domowych przekraczają 100 tys. USD, są powiązani z ponadprzeciętnym zaangażowaniem w dwie największe kategorie przemysłu kosmetycznego: makijaż i pielęgnację skóry. Podczas gdy 74 proc. kobiet używa produktów do pielęgnacji skóry twarzy, a 67 proc. używa kosmetyków do makijażu, osoby z gospodarstw domowych o wyższych dochodach znacznie zawyżają wskaźnik w każdej kategorii, przy poziomie zużycia przekraczającym 80 proc.

Według analizy NPD Facial Skincare Consumer Report, Generacja X to także niewykorzystana szansa w pielęgnacji skóry. Podczas gdy użycie produktów do pielęgnacji skóry twarzy przez inne pokolenia spadło, Gen X jest jedyną grupą, która utrzymała stałe zużycie w porównaniu z ubiegłym rokiem. Z raportu wynika, że ​​używają prawie takiej samej liczby produktów, jak millenialsi, a także częściej niż jakiekolwiek inne pokolenie kupują produkty, które mają wyższe ceny. W ciągu ostatnich 12 miesięcy 25 proc. nabywców i nabywczyń prestiżowych i luksusowych produktów do pielęgnacji skóry stosowało skrupulatnie dwuczęściową rutynę pielęgnacyjną codziennie.

Czytaj także: Mintel: lokalizm będziem trendem determinującym nawyki zakupowe

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 19:17