StoryEditor
Producenci
19.08.2021 00:00

Podejście firm do zrównoważonego rozwoju wpływa na decyzje zakupowe [BADANIE TRENDÓW]

Osiemdziesiąt procent dorosłych uważa, że firmy mają obowiązek ujawniania swojego wpływu na środowisko, takiego jak ślad węglowy, a 90 proc. sądzi, że firmy powinny szukać sposobów, aby ich produkty i usługi były bardziej zrównoważone - czytamy na portalu Beauty Business Journal. Dane pochodzą z raportu Sustainability & Consumerism, który zrealizowano razem z firmami B Corp i MaCher. 

63 proc. pokolenia Baby Boomers (urodzonych w latach 1946-1964, w okresie powojennego wyżu demograficznego - najwyższy odsetek wskazań ze wszystkich badanych) uważa, że marki muszą otwarcie dzielić się tym, w jaki sposób wytwarzają swoje produkty, a co trzeci dorosły twierdzi, że przestał kupować jedną lub więcej marek po tym, jak dowiedział się, że praktyka i wartości firmy były w sprzeczności z wyznawanymi przez niego wartościami. Marki powinny uwzględnić, że edukacja i przejrzysta komunikacja marketnigowa ma istotne znaczenie i wpływa na postrzeganie marki przez klientów, a w konsekwencji na samą jej sprzedaż.

Autorzy raportu Sustainability & Consumerism przyjrzeli się zachowaniem i preferencjom konsumentów na przestrzeni kilku pokoleń – od pokolenia baby boomers, pokolenie X, przez pokolenie Y czyli millenialsów, do pokolenia Z.

W przypadku pokolenia Z, aż 94 proc. dorosłych konsumentów stwierdziło, że uważa za istotne prowadzenie bardziej zrównoważonego stylu życia. Starsze pokolenie czyi bb i X są z kolei dwa razy bardziej skłonni do ograniczania stosowania tworzyw sztucznych jednorazowego użytku.

We wszystkich grupach demograficznych „recykling” był najbardziej rezonującym terminem, z wyjątkiem milenialsów, gdzie zajął drugie miejsce za terminem „zielony”. „zrównoważony rozwój” i „wielokrotnego użytku” były mocnym drugim i trzecim w przypadku baby boomers i pokolenia X, przy czym 57 proc. To pokazuje, że opakowanie jest najbardziej bezpośrednim obszarem widocznym dla większości konsumentów i rozsądnie byłoby, aby marki skoncentrowały się na wdrożeniu opakowań recyklingowanych.

Hasła takie jak „sprawiedliwy handel” znalazł oddźwięk w ponad 37 proc. wszystkich grup demograficznych, przy czym 51 proc. osób z pokolenia wyżu demograficznego twierdziło, że wpływa to na ich decyzje zakupowe, a 42 proc. zarówno milenialsów, jak i pokolenie Z, podaje „organiczny” jako kluczowe hasło przy podejmowaniu decyzji o zakupie. 

Oprócz tego, co na nich wpływa, konsumenci podzielili się również ogólnymi odczuciami na temat zrównoważonego rozwoju, twierdząc, że często są gotowi zapłacić więcej, aby postępować właściwie. 43 proc. konsumentów życzy sobie, aby było więcej informacji na temat zrównoważonego życia, a 84 proc. twierdzi, że kupowanie zrównoważonych produktów jest ważne. Millenialsi i pokolenie Z od dwóch do trzech razy częściej niż starsi konsumenci są wegetarianami/weganami i wybierają rower zamiast samochodu jako środek lokomocji.

Chociaż konsumenci mogą nie wiedzieć jeszcze wszystkiego na temat zrównoważonego rozwoju to jest dla nich bardzo istotny temat. Informacje, które do nich docierają na temat działań poszczególnych marek mają wpływ na ich zakupy.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 22:04