StoryEditor
Sieci i centra handlowe
10.06.2020 00:00

Największe sklepy KIK w Polsce

Jedną z czołowych sieci detalicznych funkcjonujących w Europie jest KIK Textil Sp. z o.o. W 1994 r. w Dusseldorfie został otwarty pierwszy sklep tej sieci. Od tamtej pory sieć sklepów KIK nieustannie się powiększa i rozszerza swoje działanie na inne kraje. Aktualnie w sieci prężnie działa 3200 sklepów w następujących krajach: Niemcy, Polska, Holandia, Austria, Słowacja, Czechy, Węgry, Słowenia, Chorwacja.

Dlaczego właśnie KIK?

Sklepy KIK oferują swoim klientom pokaźny asortyment towarów, wśród których znajdują się: ubrania wysokiej jakości, biżuteria, zabawki, tekstylia domowe i inne dodatki. Co więcej, produkty na topie, a także markowe są skierowane do osób, które cenią te właściwości towarów. Ponadto, jeśli skorzystasz z takiego rozwiązania, jakim jest ulotka KIK - można zaoszczędzić przyzwoitą kwotę oraz kupić rzeczy w naprawdę dobrej jakości w niskiej cenie.

Proste statystyki

Działalność sieci sklepów KIK w Polsce rozpoczęła się w 2012 r., natomiast obecnie na polskim rynku istnieje już ponad 300 sklepów. W niedalekiej przyszłości w planach jest otwarcie kilkunastu następnych placówek. Firma w Polsce planuje otworzyć 500 sklepów. Jak można zauważyć, KIK Textil Sp. z o.o. ceni sobie dynamiczny rozwój. Ponadto sklepy KIK znajdują się zarówno w mniejszych, jak i większych lokalizacjach, a ich funkcjonowanie odbywa się zarówno w galeriach handlowych, jak i w centrach typu convenience, parkach handlowych, a także obiektach wolnostojących w odpowiednio dobranych lokalizacjach, o powierzchni ok. 500 metrów kwadratowych.

Z powodu tego, że w wielkich miastach istnieje już duża ilość obiektów handlowych, w odległości od centrum tworzone są miejsca na powstawanie mniejszych budynków tego typu. Równocześnie z tym, w mniejszych miastach występuje chęć tworzenia podobnych obiektów handlowych, prezentujących bogatą ofertę możliwości, z których ludzie zamieszkujący takie miejsca będą mogli korzystać na co dzień, bez konieczności wybierania się na zakupy do dużych miast po znane marki.

Największe sklepy KIK otwarto w Opolu i Sosnowcu – znane są w całym kraju nie tylko z gigantycznych przestrzeni, wypełnionych naprawdę wysokiej jakości rzeczami, ale także ze swojego zorientowania na klienta: wygodnie i przemyślanie usytuowane stojaki ze sprzedawanymi towarami, dogodna lokalizacja, obecność kompetentnych konsultantów – wszystko to czyni zakupy w KIK przyjemnymi i nieuciążliwymi.

Sklep KIK w Opolu

Sieć sklepów KIK chce zaspokoić oczekiwania szybko powiększającego się grona klientów. Z tego powodu sieć nie tylko dąży do otwierania nowych zakupowych miejsc, ale także stosuje wznowienie już istniejących.

Pośród takich sklepów można wymienić ten umiejscowiony w Centrum Handlowym Turawa Park w Opolu, który powstał jako pierwszy w kategorii wielkopowierzchniowych sklepów sieci KIK w Polsce, posiada on 850 metrów kwadratowych powierzchni oraz unowocześniony format. Inne sklepy tej sieci mieszczą się na 600-650 metrach kwadratowych. Poprzez ulokowanie sklepu w Opolu, osoby robiące w nim zakupy zyskały możliwość korzystania z szerokiego asortymentu w jednym miejscu. Klienci często odwiedzający ten sklep będą miło zaskoczeni unowocześnionym, bardziej przejrzystym pomysłem na ekspozycję towarów, a także zwiększonym komfortem robienia zakupów.

.

Sklep KIK w Sosnowcu

Jeden z dwoch największych sklepów sieci KIK funkcjonujących w Polsce został otwarty w Sosnowcu przy ul. Dekerta 7. Jak wszystkie sklepy tej sieci, także i ten oferuje swoim klientom odzież i tekstylia, a jego powierzchnia liczy tysiąc metrów kwadratowych.

Sklep w Sosnowcu – to wspaniały świat stylowych i modnych ubrań, eleganckich dekoracji do domu oraz tekstyliów w maksymalnie niskich cenach. Na uwagę zasługują tutaj przestronne alejki, ułatwiające spacer po przestrzeni sklepowej, nawet z dużym wózkiem oraz pomyślnie rozmieszczona kompozycja towarów, pozwalająca w jak najkrótszym czasie nabyć wszystkie niezbędne towary.

Zawitaj do galerii handlowej

Omawiając największe wyprzedaży od sklepów Kik w Polsce nie sposób pominąć też tych w największych galeriach handlowych. Nie są tak gigantycznie, jak wspomniane powyżej, ale mają bardzo racjonalnie urządzoną przestrzeń (i tutaj warto dodać, że nie jest ona mała), gdzie na każdym metrze kwadratowym w sposób wygodny dla kupujących są rozmieszczone oferowane artykuły.

Duże sklepy KIK w galeriach handlowych pozwalają:

  • Kupić wszystko, czego potrzebujemy w jednym miejscu;
  • Mieć pewność, że w punkcie sprzedaży znajdziemy rzeczy o odpowiednim rozmiarze, a nie będziemy czekali na ich dostawę;
  • Uzyskać specjalistyczną pomoc od sprzedawcy;
  • W razie potrzeby wymienić zakupioną rzecz lub zrezygnować z jej zakupu.

Największe polskie sklepy KIK – to wspaniałe miejsce na oszczędne i korzystne zakupy. Jeśli jednak nie masz możliwości, aby udać się do jednego z nich, zawitaj po prostu do najbliższej placówki tej sieci. Na kupnie towarów pomogą zaoszczędzić ulotki promocyjne Rabato, z których skorzystasz całkiem za darmo na stronie tego portalu, używając komputera lub smartfona.

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
18.04.2025 12:04
NIQ: W sklepach małoformatowych w 2024 kategoria chemiczno-kosmetyczna odnotowała wyraźne spadki
Shutterstock

W pierwszym kwartale 2025 roku sprzedaż produktów FMCG w sklepach małoformatowych – obejmujących duże, średnie i małe sklepy spożywcze, stacje benzynowe oraz sklepy alkoholowe – osiągnęła wartość blisko 24 miliardów złotych. Choć oznacza to wzrost wartości sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym, był on niewielki i wyniósł niespełna 1 proc. Jednocześnie wolumen sprzedaży spadł aż o 7 proc.

Znaczące zmiany odnotowano w poszczególnych koszykach produktowych; kategoria chemiczno-kosmetyczna odnotowała wyraźne spadki – wartość sprzedaży zmniejszyła się o 12 proc., a wolumen aż o 13 proc. Wśród produktów spożywczych największy wpływ na spadek obrotów miały piwo i wódka – sprzedaż piwa spadła o 4 proc. (wolumenowo o 7 proc.), natomiast wódki o 2 proc. (wolumenowo o 8 proc.).

Udział sklepów małoformatowych w całkowitym rynku FMCG w Polsce w pierwszym kwartale 2025 wyniósł 32 proc.. Największe różnice w dynamice sprzedaży między małym formatem a całym rynkiem FMCG zaobserwowano w kategorii chemiczno-kosmetycznej. Podczas gdy w skali ogólnopolskiej odnotowano niewielki wzrost, w sprzedaży małoformatowej wystąpiły dwucyfrowe spadki.

Napoje energetyczne i sportowe ponownie okazały się jedną z najsilniejszych kategorii produktowych w sklepach spożywczych, odgrywając również istotną rolę w asortymencie drogerii. Choć minął już rok od wprowadzenia zakazu sprzedaży napojów z dużą zawartością kofeiny osobom niepełnoletnim, sektor ten zdaje się skutecznie dostosował do nowych przepisów. W analizowanym kanale sprzedaży napoje te zajmują czwarte miejsce wśród kategorii spożywczych generujących najwyższe obroty, a ich dynamika wzrostu rok do roku znacząco przewyższa inne kluczowe segmenty. W pierwszym kwartale 2025 roku wartość ich sprzedaży przekroczyła 500 milionów złotych, co oznacza wzrost o 18 proc., przy jednoczesnym wzroście wolumenu o niemal 13 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
18.04.2025 10:53
Kosmetyki w Żabce? Być może już niedługo; sieć szuka ekspozytorów
DALL-E

Sieć sklepów Żabka ogłosiła w serwisie Logintrade zapytanie ofertowe na dostawę ekspozytorów przeznaczonych do prezentacji kosmetyków. Postępowanie ruszyło 11 kwietnia 2025 roku i zakończy się 18 kwietnia o godzinie 13:00. Firmy zainteresowane współpracą miały czas do 15 kwietnia, aby zadawać pytania do specyfikacji.

Żabka planuje zamówić ekspozytory w dwóch wariantach szerokości: 64 cm i 98 cm. Każdy z nich ma mieć głębokość 25 cm oraz dwie półki z odstępem 20 cm. Na każdej półce powinno znaleźć się miejsce na cenówki o wysokości 40 mm. Co ciekawe, w miejscu montażu nie będzie możliwości podłączenia oświetlenia elektrycznego, dlatego sieć oczekuje alternatywnych rozwiązań, takich jak zastosowanie fluorescencyjnej płyty plexi. Wygląd ekspozytora ma być elegancki i wyróżniający się, jednak forma nie jest z góry narzucona – do zapytania załączono jedynie inspiracyjne zdjęcie.

Zamówienie dotyczy docelowo około 1000 sklepów, co oznacza znaczącą skalę przedsięwzięcia. Żabka oczekuje, że dostawcy zapewnią transport do poszczególnych lokalizacji. Termin realizacji zamówienia określono na jedną dobę, co jest jednym z kryteriów oceny ofert. Drugim, zdecydowanie ważniejszym, jest cena – stanowi ona aż 90 proc. wagi punktowej. Termin płatności wynosi 60 dni.

Dotychczas oferta kosmetyczna w sklepach Żabka była bardzo ograniczona – klienci mogli znaleźć jedynie pojedyncze, podstawowe produkty, takie jak dezodoranty, kremy do rąk czy żele pod prysznic w wersjach podręcznych. Brakowało jednak szerokiego asortymentu czy wyraźnie wyeksponowanej przestrzeni dla tej kategorii. Poszukiwanie dedykowanego ekspozytora może więc sygnalizować większą zmianę – możliwe, że sieć przygotowuje się do wprowadzenia własnej linii kosmetyków oznaczonych logo Żabki lub do znacznego poszerzenia dotychczasowego portfolio produktów drogeryjnych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. kwiecień 2025 22:12