StoryEditor
Producenci
10.11.2021 00:00

Mintel: trzy globalne trendy konsumenckie na 2022 rok

Mintel ogłosił dziś, 10 listopada, trzy trendy które będą miały wpływ na globalne rynki konsumenckie w 2022 r. O co muszą zadbać marki, by ze swoim przekazem i produktami dotrzeć do konsumentów?

Mintel – międzynarodowa firma badawcza – ogłosiła dziś trzy trendy, które będą miały wpływ na globalne rynki konsumenckie w 2022 r. Mintel prognozuje zachowania konsumentów w perspektywie do 2030 r. i na bieżąco ogłasza wyniki swoich analiz.

Z najnowszej publikacji firmy badawczej wynika, że w 2022 r. kluczowe dla konsumentów będzie poczucie odzyskania kontroli nad swoim życiem, powrót do przyjemności i radości życia oraz gwarancja etycznego postępowania marek, w których produkty się zaopatrują.

Poczucie niepewności, w tym finansowej, zarówno wywołane, jak i wyolbrzymione przez pandemię oznacza, że ​​konsumenci szukają poczucia kontroli nad każdym aspektem swojego życia. Ale dezinformacja utrudnia im świadome podejmowanie decyzji. Potrzebują jasnych, przejrzystych przekazów, elastyczności i możliwości podejmowania decyzji dostosowanych do ich indywidualnych zmieniających się potrzeb i okoliczności.

Marki będą musiały ciężej pracować, aby dostarczać konsumentom wiarygodne informacje o sobie i o swoich produktach – komentuje Simon Moriarty, dyrektor Mintel Trends, EMEA. Wyścig o najszybszą dostawę będzie ewoluował, aby skoncentrować się na większej elastyczności, dając konsumentom większą kontrolę nad tym, kiedy produkty do nic docierają, aby dopasować się do ich harmonogramów lub innych konkretnych potrzeb. Wg Mintela nastąpi rozwój technologii, które dadzą konsumentom możliwość przewidywania niepożądanych zdarzeń (od prognozowania związków przy użyciu profili zgodności, przez choroby, aż po prawdopodobne daty śmierci) i planowania.

Konsumenci szukają źródeł radości, ponieważ trwająca pandemia oraz inne lokalne i globalne kryzysy wywołały u nich niepokój i stres. Wiele osób może odczuwać rodzaj „poczucia winy ocalałego”, w wyniku czego marki muszą dostrzec znaczenie podnoszenia ludzi na duchu, dając im powody do ponownego odczuwanie szczęścia.

Chociaż stres wywołany pandemią może już nie być głównym elementem potrzeb konsumentów związanych z zabawą i rozrywką, nadal będą oni poszukiwać okazji do sprawiania sobie i korzystania z przyjemności. I będą oczekiwać natychmiastowych efektów dzięki interakcji z marką za pośrednictwem aplikacji, transakcji i kampanii – uważa Simon Moriarty.

Wiele marek deklaruje etyczne działanie w biznesie (np. troskę o środowisko naturalne). Konsumentom jednak nie wystarczają już zapewnienia, że firma czy marka działa etycznie, chcą widzieć wymierny postęp w realizacji ich celów. Domagają się mierzalnych, przejrzystych i konsekwentnych działań tych marek, których zdecydują się wspierać. Co więcej, konsumenci będą patrzeć poza osiągnięcia i mocne strony marki; przedsiębiorstwa będą musiały również jasno określać swoje słabości, w jakich obszarach i dlaczego sobie nie radzą oraz  jak planują rozwiązać te problemy w przyszłości.

Kluczowe jest stosowanie wskaźników, które dokładnie odzwierciedlają problemy, które marki próbują rozwiązać. Jeśli firma nie mierzy właściwie tego, co zamierza naprawić lub zmienić, trudno jest określić, czy dokonuje się postęp, nie mówiąc już o komunikowaniu tego postępu w sposób zrozumiały dla konsumentów – zaznacza Simon Moriarty.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
10.04.2025 16:37
Philippine Leroy-Beaulieu nową ambasadorką marki L’Oréal Paris we Francji
L‘Oréal Paris

L’Oréal Paris ogłosił, że nową ambasadorką marki we Francji została aktorka Philippine Leroy-Beaulieu. 61-letnia gwiazda znana z roli Sylvie Grateau w popularnym serialu Netflixa „Emily w Paryżu” stanie się twarzą nowej kampanii promującej linię Age Perfect Collagen Expert. Kampania koncentrować się będzie na pielęgnacji skóry dojrzałej i skierowana jest do kobiet, które szukają skutecznych i eleganckich rozwiązań w dziedzinie urody.

Wybór Leroy-Beaulieu nie jest przypadkowy. Aktorka zdobyła międzynarodowe uznanie nie tylko dzięki charyzmatycznej roli w serialu Netflixa, lecz także poprzez swój wyrazisty styl i autentyczną obecność medialną. L’Oréal Paris podkreśla, że artystka uosabia „francuski szyk” oraz cechy takie jak odwaga i wytrwałość, które idealnie wpisują się w wartości marki. Jej obecność w kampanii ma symbolizować redefinicję kobiecości i piękna w dojrzałym wieku.

W oficjalnym ogłoszeniu na Instagramie marka napisała: „Najlepszy wiek to teraz! Wolność bycia sobą, piękno, które daje siłę — z radością witamy Philippine Leroy-Beaulieu w rodzinie #LOrealParisFamily!”. To przesłanie wpisuje się w szerszy trend inkluzywności i celebracji różnorodności wieku w kampaniach kosmetycznych, z naciskiem na autentyczne doświadczenia kobiet po sześćdziesiątce.

Leroy-Beaulieu dołącza do grona międzynarodowych ambasadorek L’Oréal Paris w momencie, gdy marka intensyfikuje działania w Europie Zachodniej. Linia Age Perfect Collagen Expert, w której wystąpi aktorka, cieszy się dużym zainteresowaniem we Francji, odpowiadając na potrzeby dynamicznie rosnącej grupy konsumentek 50+. Dzięki obecności znanej i cenionej aktorki kampania ma szansę jeszcze mocniej dotrzeć do tej grupy i wzmocnić pozycję marki na konkurencyjnym rynku produktów anti-aging.

W ostatnich miesiącach L’Oréal Paris ogłosił współpracę z kilkoma nowymi ambasadorami i ambasadorkami, podkreślając swoją strategię opartą na różnorodności i autentyczności. Do grona globalnych twarzy marki dołączyła Gillian Anderson, znana m.in. z „Z Archiwum X”, która promuje linię Age Perfect. W lutym 2025 roku ogłoszono również Reneé Rapp, młodą aktorkę i piosenkarkę, jako nową ambasadorkę, podobnie jak wcześniej Alię Bhatt – uznaną indyjską aktorkę i ikonę według Time Magazine. W 2023 roku L’Oréal Paris pozyskał także Kendall Jenner, supermodelkę i jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości świata mody. Wśród ostatnich ambasadorek znalazła się również Simone Ashley, gwiazda serialu „Bridgertonowie”, reprezentująca nowe pokolenie kobiet łamiących schematy w branży filmowej i kosmetycznej.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.04.2025 11:42
Unilever Rus staje się Arnest UniRus

Jak donosi portal RBC, dawna rosyjska filia międzynarodowego koncernu Unilever przeszła istotne zmiany organizacyjne. Spółka „Unilever Rus”, która zajmowała się produkcją kosmetyków i chemii gospodarczej, zmieniła nazwę na „Arnest UniRus” oraz zaprezentowała nowe logo. Informację o rebrandingu przekazała oficjalnie służba prasowa firmy. Jak poinformowano, nowa nazwa odzwierciedla przemiany, które zaszły w 2024 roku.

W 2024 roku wszystkie aktywa Unilevera w Rosji i na Białorusi zostały sprzedane rosyjskiej spółce akcyjnej Arnest Group. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. W wyniku przejęcia firma przeszła pod pełną kontrolę rosyjskiego właściciela. „Stając się rosyjską firmą, otwieramy nowe możliwości współpracy z konsumentami i partnerami, nie rezygnując z naszych wartości” – powiedziała Elena Tyabutova, dyrektor generalna Arnest UniRus.

Arnest UniRus kontynuuje produkcję szerokiej gamy znanych kosmetyków. Wśród najpopularniejszych marek znajdują się „Czysta Linia”, „Aksamitne Rączki” i „Czarne Perły”. Firma deklaruje utrzymanie wysokiej jakości produktów oraz dalsze inwestycje w innowacje, podtrzymując standardy wypracowane przez lata działalności pod marką Unilever.

Zakłady produkcyjne Arnest UniRus zlokalizowane są w czterech rosyjskich miastach: Petersburgu, Tule, Jekaterynburgu oraz Omsku. Unilever rozpoczął działalność na rynku rosyjskim w 1991 roku, a jego obecność przez ponad trzy dekady miała istotny wpływ na rozwój branży kosmetycznej w regionie.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. kwiecień 2025 21:37