Lush prowadzi obiekt Green Hub od 2015 roku i dostrzegając potencjał własnej lokalizacji przeznaczonej do gospodarowania odpadami, marka zainwestowała 2,3 miliona funtów w przeniesienie i wyposażenie nowej siedziby o powierzchni prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych w Fleets Corner Business Park w Poole w hrabstwie Dorset.
Z budynkiem trzykrotnie większym niż jego poprzednia lokalizacja, możliwości Green Hub w zakresie przetwarzania i ponownego odkrywania odpadów wzrosły i rozszerzyły się. Kluczowe funkcje nowego Green Hub to: granulacja plastiku w ramach zamkniętego obiegu marki, programu recyklingu Bring it Back, oczyszczanie ścieków z pozostałości po procesach produkcyjnych i praniu, naprawa maszyn, aby uniemożliwić zakup nowych, oraz przekazywanie nadwyżek produktów organizacjom charytatywnym i grupom oddolnym w całym kraju.
Od samego początku firma Lush – obecnie nieodłączny element brytyjskiego eksportu kosmetycznego – zobowiązała się do ograniczenia wpływu na środowisko i etycznego pozyskiwania składników. Ale biznes pozostaje głównym motorem jej decyzji. Jesteśmy zapalonymi ekologami, ale nie jesteśmy głupcami. Jeśli klienci tego chcą, postaramy się to zapewnić – powiedział Mark Constantine, dyrektor generalny i współzałożyciel Lush, w wywiadzie dla AFP.
Rozpoznawalny po silnych owocowych zapachach swoich sklepów ze straganami przypominającymi targowiska, Lush sprzedaje dwie trzecie swoich produktów „nago”, bez opakowania, w tym ręcznie robione mydła w kostkach i kostki do farbowania włosów z henną. Niektóre produkty, takie jak kremy nawilżające i balsamy do ciała, sprzedawane są w czarnych słoiczkach, do których zwracania zachęca się klientów w celu recyklingu. W zakładzie w siedzibie firmy Lush w Poole w południowej Anglii charakterystyczne czarne plastikowe słoiki, w których sprzedawane jest gros produktów, są granulowane przed ponownym uformowaniem, podczas gdy specjalna jednostka oczyszcza ścieki.