StoryEditor
Producenci
29.07.2022 00:00

L‘Oréal raportuje ponad 13 proc. wzrost po pierwszej połowie roku 2022

L‘Oréal osiągnął wyjątkowo dobre wyniki w pierwszej połowie roku, odnotowując wzrost na poziomie 13,5 proc. Dermokosmetyki odnotowały wzrost o 23,8 proc. w pierwszej połowie 2022 roku, a kosmetyki luksusowe skoczyły o ponad 25 proc. L’Oréal rósł dwa razy szybciej niż rynek i umocnił swoją pozycję światowego lidera branży kosmetycznej – informuje Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal.

L'Oréal w pierwszej połowie 2022 r. osiągnął wzrost na poziomie 13,5 proc. W tym samym okresie dermokosmetyki zanotowały wzrost o 23,8 proc., a kosmetyki luksusowe o ponad 25 proc. – L’Oréal rósł dwa razy szybciej niż rynek i umocnił swoją pozycję światowego lidera branży kosmetycznej – skomentował Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L'Oréal.

Nicolas Hieronimus powiedział, że wydajność grupy jest coraz bardziej zrównoważona. Równowaga jest zachowywana pomiędzy sprzedażą online i stacjonarną, która po ponownym otwarciu sklepów w większości krajów, odnotowuje coraz większe wzrosty. Handel online utrzymuje dwucyfrowe tempo. Wszystkie strefy geograficzne także odnotowały dwucyfrowe wzrosty, z dobrymi wynikami na rynkach wschodzących (SAPMENA–SSA 4, Ameryka Łacińska) i wybitnymi wynikami w Chinach kontynentalnych pomimo trudnej sytuacji biznesowej w tym regionie.

Nasza sprawdzona zdolność do waloryzowania naszego portfolio poprzez innowacje i kontrolowanie kosztów pozwoliła nam zaabsorbować wpływ wyższych cen surowców, złagodzić presję łańcucha dostaw i nadal efektywnie inwestować w nasze marki, jednocześnie poprawiając rentowność – wyjaśnia dyrektor generalny L'Oréal.

Wzrost L’Oréal w Europie
Europa osiągnęła silny wzrost +14,3 proc. like-for-like. Wraz ze zniesieniem ograniczeń dotyczących zdrowia publicznego w większości krajów, europejski rynek kosmetyczny rozwijał się dynamicznie w pierwszej połowie roku i przekroczył poziomy z roku 2019. Wzrosły wszystkie kategorie, a Grupa umocniła swoją pozycję w e-commerce.

Dywizja Kosmetyków Aktywnych (dermokosmetyki) znacząco zwiększyła swój udział w rynku, przy czym La Roche-Posay odnotował bardzo silny wzrost, a CeraVe szybko się rozwija. L’Oréal Luxe odnotowała wyjątkowe wyniki w zakresie zapachów, pomimo ograniczeń w łańcuchu dostaw. Wyniki Działu Produktów Konsumenckich były napędzane przez makijaż i pielęgnację skóry. 

Działalność Grupy na Ukrainie, wstrzymana 24 lutego po rosyjskiej inwazji, została wznowiona w ograniczonym stopniu. W Rosji Grupa tymczasowo zamknęła wszystkie własne sklepy i serwisy e-commerce oraz zawiesiła wszystkie inwestycje przemysłowe i medialne. Zgodnie z sankcjami europejskimi i amerykańskimi zawiesiła sprzedaż wszystkich produktów z wyjątkiem niezbędnych produktów codziennego użytku.

Przeczytaj również: Grupa L'Oréal osiągnęła pełną neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla

Ważnym osiągnieciem dla grupy jest również fakt, że program L’Oréal for the Future osiągnął ważny kamień milowy: po Stanach Zjednoczonych w 2021 roku osiągnięto neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich zakładach firmy w strefie Azji Północnej.

Mając na uwadze obecną niepewność i niestabilność, jesteśmy przekonani, że nasz unikalny, zrównoważony model biznesowy, innowacyjność, silne portfolio marek, pasja i zwinność naszych zespołów, a także nasza siła finansowa to atuty, które pozwolą nam realizować rentowną strategię zrównoważonego rozwoju. Pozostajemy optymistycznie nastawieni do perspektyw globalnego rynku kosmetycznego i jesteśmy przekonani, że możemy osiągnąć lepsze wyniki w 2022 roku i odnotować kolejny rok wzrostu sprzedaży i zysków – podsumował Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L'Oréal.

Przeczytaj również: Tomasz Synowiec, LOreal: Dwucyfrowe wzrosty w kategoriach makijażu, pielęgnacji twarzy i włosów [KOMENTARZ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.04.2025 15:43
Miraculum S.A. z 17-procentowym wzrostem przychodów w I kwartale 2025 roku

Zarząd Miraculum S.A. opublikował szacunkowe dane finansowe za pierwszy kwartał 2025 roku. Z informacji przekazanych przez spółkę wynika, że przychody ze sprzedaży netto wyniosły w tym okresie 14.961 tys. złotych. To oznacza istotny wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku.

W pierwszym kwartale 2024 roku przychody netto Miraculum S.A. wyniosły 12.784 tys. złotych. Porównując te wartości, spółka odnotowała wzrost na poziomie 17 procent rok do roku. Jest to istotna zmiana, która może wskazywać na pozytywny trend w działalności operacyjnej firmy.

Zarząd spółki nie podał szczegółowych informacji na temat czynników, które wpłynęły na poprawę wyników finansowych, jednak wzrost przychodów może świadczyć o skuteczności działań sprzedażowych i marketingowych lub o zwiększonym popycie na produkty oferowane przez Miraculum S.A. Przedstawione dane mają charakter szacunkowy i mogą jeszcze ulec korekcie. Oficjalny raport finansowy za pierwszy kwartał 2025 roku zostanie opublikowany zgodnie z harmonogramem raportów okresowych. W ostatnich miesiącach Miraculum S.A. podejmowała działania mające na celu umocnienie swojej pozycji na rynku kosmetycznym. W styczniu 2025 roku spółka odnotowała przychody ze sprzedaży netto na poziomie 5.427 tys. złotych, co stanowi wzrost o 24 proc. w porównaniu do stycznia 2024 roku, kiedy wyniosły one 4.365 tys. złotych.  

Zarząd spółki pozytywnie ocenia perspektywy sprzedaży w pierwszym kwartale 2025 roku i zakłada stopniową odbudowę sprzedaży eksportowej w kolejnych miesiącach. W zakresie rozwoju, spółka zaplanowała serię wdrożeń m.in. w markach Miraculum i JOKO, z pierwszymi wdrożeniami w lutym 2025 roku, oraz działania marketingowe wspierające wprowadzenie na rynek nowych serii produktów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.04.2025 14:38
Nowy zapach Penghalion‘s sygnowany przez króla Karola na rynku pojawi się latem 2025
Andy Gott, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Latem 2025 roku światło dzienne ujrzy drugi zapach sygnowany przez króla Karola III. Nowa kompozycja powstaje we współpracy z renomowanym brytyjskim domem perfumeryjnym Penhaligon’s. To kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2022 roku zapachem Highgrove Bouquet, który czerpał inspirację z prywatnych ogrodów monarchy w posiadłości Highgrove w Gloucestershire. Nowa odsłona ma nawiązywać do tych samych źródeł – ogrodu tworzonego zgodnie z zasadami ekologii, bez użycia nawozów sztucznych, z kontrolowanym doborem roślin i silnym akcentem na bioróżnorodność.

Chociaż szczegóły dotyczące nut zapachowych nie zostały jeszcze ujawnione, pierwsze informacje sugerują, że kompozycja będzie kwiatowa, szlachetna i dyskretna. Ma odzwierciedlać ducha poprzedniego zapachu, oferując subtelny, niemal szeptany aromat, wyczuwalny jedynie z bliska. Nowy produkt ma oddawać charakter monarchii XXI wieku: powściągliwy, elegancki i zgodny z naturą. Zainteresowanie premierą jest duże – Highgrove Bouquet cieszył się znacznym powodzeniem zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą.

Współpraca z Penhaligon’s nie jest przypadkowa. Marka powstała w 1869 roku i od 1903 roku posiada królewski znak dostawcy dworu. To właśnie Penhaligon’s stworzył słynny Blenheim Bouquet, używany m.in. przez księcia Filipa oraz samego Karola. Firma słynie z łączenia brytyjskiego dziedzictwa z wyrafinowanym poczuciem humoru. Zapachy marki uchodzą za kwintesencję stylu "eau so British" [czytane jako "oh so British" - "och, jak brytyjsko"] – eleganckie, ale nienachalne, z dbałością o każdy szczegół.

W prywatnym życiu członkowie rodziny królewskiej również kierują się zapachową powściągliwością. Księżna Kate preferuje Orange Blossom od Jo Malone, a księżna Diana znana była z zamiłowania do Bluebell od Penhaligon’s. Jedynym odstępstwem od tej zasady był Karol, który – jak ujawnił książę Harry w swojej autobiografii – niegdyś nadużywał Eau Sauvage od Diora. Nadchodzący zapach zdaje się być powrotem do bardziej subtelnego, wysublimowanego podejścia, wpisującego się w nowy wizerunek monarchii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. kwiecień 2025 12:51