StoryEditor

L’Oréal nawiązało współpracę z Clue, aby pogłębiać wiedzę na temat związku między menstruacją a zdrowiem skóry

L’Oréal ogłosiła nowe partnerstwo z Clue, aplikacją do śledzenia menstruacji z 12 milionami użytkowników w 190 krajach i liderem w branży Femtech, aby pogłębić wiedzę na temat związku między zdrowiem skóry a cyklem menstruacyjnym.

Ta współpraca łączy historyczne doświadczenie L'Oréal w zakresie pielęgnacji skóry i ambicje w zakresie technologii kosmetycznych z wiodącą rolą Clue w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego i technologii opartej na danych. Ponadto, Clue będzie współpracować z Działem Kosmetyków Aktywnych L’Oréal i jego ekspertami klinicznymi, aby opracować poparte naukowo nowe treści na temat cyklu miesiączkowego i zdrowia skóry dla encyklopedii zdrowia reprodukcyjnego Clue na Helloclue.com.

Cieszymy się, że możemy wejść w strategiczne partnerstwo z Clue, światowym liderem w dziedzinie Femtech i Digital Health. W L’Oréal wierzymy, że innowacje, które wprowadzamy, aby poprawić piękno i samopoczucie ludzi, leżą na skrzyżowaniu nauki i technologii, aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom konsumentów. Poprzez to partnerstwo chcemy być pionierami innowacji naukowych. Naszym celem jest opracowanie najlepszych spersonalizowanych procedur pielęgnacji skóry dla konsumentów w każdym wieku w zakresie zdrowia skóry, urody i dobrego samopoczucia, z uwzględnieniem ich cykli menstruacyjnych od okresu dojrzewania do menopauzy – mówi Barbara Lavernos, wiceprezes ds. badań i innowacji i technologii w L'Oréal.

Przedstawiciele Clue również są zadowoleni z możliwości współpracy z największą firmą kosmetyczną na świecie

Dzięki temu możemy poszerzyć naszą wiedzę na temat związku między cyklem miesiączkowym a zdrowiem naszej skóry. Zmiany w skórze to jedna z najczęściej śledzonych kategorii w aplikacji Clue obok miesiączki i objawów menstruacyjnych, więc wiemy, że jest to bardzo ważne dla wielu osób w naszej społeczności. Dzięki rozległej wiedzy naukowej L’Oréal na temat pielęgnacji skóry będziemy w stanie dostarczyć nowych i pomocnych informacji zarówno naszej społeczności Clue, jak i wszystkim konsumentom na temat wpływu cyklu na skórę – mówi Audrey Tsang, dyrektor Clue.

L’Oréal działa na rynku od ponad 100 lat. Dzięki unikalnemu, międzynarodowemu portfolio 36 zróżnicowanych i uzupełniających się marek, Grupa wygenerowała sprzedaż w wysokości 29,87 miliarda euro w 2019 roku i zatrudnia 88 000 osób na całym świecie. Jako wiodąca na świecie firma kosmetyczna, L’Oréal jest obecny we wszystkich sieciach dystrybucji: na rynku masowym, w domach towarowych, aptekach i drogeriach, salonach fryzjerskich, w branży turystycznej, markowych sklepach detalicznych i e-commerce.

Clue to założona w 2012 r. przez duńskich i niemieckich przedsiębiorców, Idę Tin i Hansa Raffauf, Clue to aplikacja do leczenia menstruacji z ponad 12 milionami użytkowników ze 190 różnych krajów. Jest dostępny w 15 językach (angielskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, francuskim, włoskim, duńskim, rosyjskim, chińskim (tradycyjnym i uproszczonym), japońskim, polskim, hindi, koreańskim i tureckim) i jest dostępny na iOS, Android i Apple Watch. To jedna z najszybciej rozwijających się firm Femtech na świecie, Clue ma na celu wspieranie badań nad zrozumieniem cyklu miesiączkowego na świecie i nawiązała współpracę z naukowcami z The Kinsey Institute, Stanford University, Columbia University, University of Washington i University of Oxford.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Cosmetics & Toiletries: W kwestii ewaluacji sensorycznej ekspertom wierzymy jako branża bardziej niż metodom instrumentalnym
CDC

Serwis Cosmetics & Toiletries przeprowadził badania ankietowe dotyczące metod oceny sensorycznej kosmetyków stosowanych przez producentów. Wyniki badań ukazują preferencje branży w zakresie testowania produktów pod kątem odczuć użytkowników, a także narzędzi wykorzystywanych do analizy tekstury kosmetyków.

W kontekście testowania produktów kosmetycznych pod względem doznań sensorycznych najczęściej wybieraną metodą jest testowanie na ślepo z udziałem grup fokusowych, na które wskazało 46 proc. respondentów. Nieco mniej popularnym podejściem jest analiza ekspercka – tę metodę preferuje 29 proc. ankietowanych. Z kolei analiza ilościowa z wykorzystaniem opisowych metod statystycznych została wybrana przez 25 proc. respondentów.

Jeśli chodzi o narzędzia służące do oceny tekstury kosmetyków, największą popularnością cieszy się analiza sensoryczna prowadzona przez panel ekspertów, którą wskazało 45 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazły się metody instrumentalne, takie jak reometria i mikroskopia, wybierane przez 34 proc. respondentów. Podstawowym narzędziem wykorzystywanym w reometrii jest reometr, czyli urządzenie mierzące, jak substancja reaguje na siły ścinające lub naprężenia. Dzięki temu można określić, czy dany produkt jest bardziej płynny, czy gęsty, jak łatwo rozprowadza się po skórze oraz jak zmienia swoją konsystencję pod wpływem temperatury lub nacisku.

W przemyśle kosmetycznym stosuje się różne techniki mikroskopowe, w tym mikroskopię optyczną (używaną do badania struktury emulsji, rozkładu cząstek i ich interakcji w produktach takich jak kremy czy mleczka) elektronową (SEM, TEM - pozwalającą na bardzo dokładne badanie powierzchni kosmetyków i cząsteczek aktywnych, np. pigmentów w kosmetykach kolorowych), oraz konfokalną (stosowaną m.in. do analizy penetracji składników kosmetycznych w głąb skóry).

Opinie konsumentów jako narzędzie do oceny tekstury uznało za istotne jedynie 21 proc. uczestników badania. Wyniki ankiety wskazują na silne zaufanie producentów kosmetyków do metod eksperckich i testów grupowych. Chociaż analizy ilościowe i opinie konsumentów również odgrywają rolę w procesie oceny sensorycznej, to jednak wciąż ustępują bardziej specjalistycznym metodom pomiarowym i testom panelowym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Innowacje
13.02.2025 14:33
AI w logistyce: pracownicy GXO zaczynają studia z inżynierii robotyki
Studia z inżynierii robotyki zapewnia uczestnikom wiedzę i praktyczne umiejętności potrzebne do osiągnięcia doskonałości w erze automatyzacji i sztucznej inteligencjiGXO Logistics

Dwóch pracowników GXO będzie zdobywać cenne umiejętności w zakresie robotyki, sztucznej inteligencji i programowania podczas trzyipółletnich studiów na Uniwersytecie Cranfield.

GXO Logistics, największy na świecie operator logistyki kontraktowej, uczestniczy w pierwszych w Wielkiej Brytanii studiach z inżynierii robotyki, które rozpoczynają się na Uniwersytecie Cranfield, gdzie dwóch pracowników GXO dołącza do grupy studentów tego krytycznego dla branży obszaru. 

GXO jest jednym ze 100 największych pracodawców w Wielkiej Brytanii, zatrudniającym ponad 1,5 tys. studiujących pracowników, którzy uzupełniają wiedzę akademicką praktycznym doświadczeniem zdobywanym w pracy magazynowej, transportowej i biurowej.

Udział w studiach ma kluczowe znaczenie ze względu na znaczący rozwój robotyki na rynku brytyjskim. Eksperci prognozują, że przychody z robotyki osiągną 2,15 mld dolarów w 2025 roku, z czego 1,9 mld dolarów przypadnie na rynek robotyki usługowej w Wielkiej Brytanii, obejmujący sektor logistyczny, wnosząc do brytyjskiej gospodarki nawet 180 mld funtów w ciągu następnej dekady.

GXO znajduje się w czołówce firm wykorzystujących robotykę i automatyzację do napędzania innowacji i przekształcania logistyki i łańcuchów dostaw na całym świecie. 

Połączenie robotyki, automatyzacji i sztucznej inteligencji już teraz zwiększa produktywność, odpowiada na wyzwania związane z pracowników i tworzy bardziej atrakcyjne, bezpieczne miejsca pracy w sektorze logistycznym. Z obserwacji GXO wynika, że pracownicy wspierani przez roboty osiągają już nawet 6-krotną poprawę produktywności. Jednak wdrażanie takich technologii i wykorzystanie ich pełnego potencjału wymaga zespołów wykwalifikowanych i przeszkolonych w zakresie robotyki i automatyzacji.

Robotyka, automatyzacja i sztuczna inteligencja odegrają kluczową rolę w zwiększaniu produktywności i globalnej konkurencyjności Wielkiej Brytanii, dlatego z dumą wspieramy pierwszy kierunek studiów w dziedzinie robotyki na Uniwersytecie Cranfield – skomentował Gavin Williams, dyrektor zarządzający GXO na Wielką Brytanię i Irlandię. – Sektor logistyczny na całym świecie przechodzi transformację technologiczną. Naszą ambicją jest wykorzystanie tego, co najlepsze w automatyce, robotyce i sztucznej inteligencji, aby zapewnić większą produktywność naszym klientom w Wielkiej Brytanii, a do tego potrzebujemy wykwalifikowanych pracowników, którzy będą potrafili wykorzystać tę technologię.

Studia z inżynierii robotyki zapewnia uczestnikom wiedzę i praktyczne umiejętności potrzebne do osiągnięcia doskonałości w erze automatyzacji i sztucznej inteligencji. Program studiów został opracowany we współpracy z wiodącymi firmami zajmującymi się robotyką – trzyipółletnie studia łączą wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem, wyposażając praktykantów w wiedzę specjalistyczną w zakresie projektowania, rozwoju i konserwacji systemów zrobotyzowanych niezbędnych dla szybko rozwijającego się, napędzanego technologią sektora logistycznego.

Robotyka i sztuczna inteligencja stają się integralną częścią naszego codziennego życia, zwiększając zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogą kształtować przyszłość tej szybko rozwijającej się branży – powiedziała dr Rebecca Raper, wykładowca robotyki na Uniwersytecie Cranfield i kierownik studiów. – Pracodawcy potrzebują osób posiadających nie tylko silną wiedzę inżynieryjną i techniczną, ale także dogłębne zrozumienie interakcji robotów z szerszymi systemami i ludźmi. Ta nowa praktyka zawodowa ma na celu wyposażenie studentów w dokładnie te umiejętności, co czyni ją ekscytującą i cenną okazją zarówno dla praktykantów, jak i przemysłu.

Zaangażowanie GXO we wspieranie kariery pracowników wykracza poza studia i praktyki zawodowe. 1,5 tys. pracowników GXO w Wielkiej Brytanii i Irlandii, czyli 3,4 proc. całego zespołu, bierze udział w różnych formach „nauki i zarabiania” w różnych formach rozwoju obejmujących logistykę, inżynierię, analizę danych i zarządzanie. W ciągu najbliższych kilku lat GXO zobowiązuje się do zapewnienia, że liczba ta osiągnie 5 proc.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 19:01