StoryEditor
Producenci
05.12.2018 00:00

L‘Oréal i GJOSA pięciokrotnie redukują zużycie wody przy spłukiwaniu szamponu

L‘Oréal i technologiczny start-up GJOSA wspólnie opracowały rozwiązanie, które umożliwia spłukanie szamponu przy znacznej oszczędności wody. Zamiast zwykle potrzebnych 8 litrów, teraz dokładne spłukanie jest możliwe przy użyciu zaledwie 1,5 litra wody.

Zasoby wody coraz szybciej się wyczerpują, dlatego szwajcarski start-up GJOSA opracował niskociśnieniową słuchawkę natryskową (2 litry wody/minutę), która przerywa przepływ strumienia wody przy jednoczesnym przyspieszeniu prędkości wypływających kropelek. Dzięki temu spłukiwanie jest tak samo efektywne, jak przy użyciu zwykłej słuchawki, ale pozwala na znaczną oszczędność wody.

Aby ulepszyć działanie urządzenia, naukowcy z L'Oréal opracowali nową formułę szamponów. Łatwiejsze do spłukania kosmetyki są nakładane bezpośrednio przez słuchawkę prysznica. Ustawienia strumienia wody dostosowano tak, by zapewnić dokładne spłukanie włosów bez rozprysku wody, a jednocześnie zmniejszyć zużycie wody i energii o prawie 70 proc.

Dostęp do wody jest coraz większym problemem na całym świecie. Jej globalne zużycie rośnie dwukrotnie szybciej niż populacja, a według ONZ w 2025 roku 2/3 ludności może żyć w warunkach niedoboru wody. Szampony i żele pod prysznic zawierają w swoim składzie znaczną jej ilość, stąd wynika konieczność znalezienia sposobu na jak najlepsze wykorzystanie każdej kropli.

Wyzwanie to zostało zrealizowane poprzez połączenie najlepszych technologii dystrybucji wody z nową formułą szamponu. - To wzorcowy przykład partnerstwa uwzględniającego oczekiwania konsumentów, które wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby wprowadzić je na drogę zrównoważonego rozwoju, oferując jednocześnie użytkownikom całkowicie nowe doświadczenia - przekonują Amin Abdulla i Luc Amgwerd, założyciele GJOSA.

- Wstępne testy dają świetne perspektywy dla innowacyjnego rozwiązania, które wyraźnie zmniejsza zużycie wody podczas codziennych czynności higienicznych. Ta przełomowa technologia idealnie wpisuje się w nasze zobowiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju - twierdzi Laurent Attal z L'Oréal VP Research & Innovation.

Przetestowane w laboratoriach L'Oréal prototypy nowej słuchawki natryskowej są obecnie sprawdzane w kilku salonach fryzjerskich na całym świecie, w tym w RPA i w Stanach Zjednoczonych, zanim technologia zostanie planowo zastosowana na profesjonalnym rynku fryzjerskim.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:50