StoryEditor
Producenci
04.05.2021 00:00

L‘Occitane instaluje fontanny do napełnienia kosmetyków w swoich sklepach

Według L‘Occitane, pomysłowe i praktyczne fontanny otwierają drogę do przyszłości bez plastiku i oferują odpowiedzialne doświadczenie zakupowe. Dziś marka oferuje butelkowanie pięciu flagowych produktów, które pozwalają klientom cieszyć się jej kosmetykami przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów z tworzyw sztucznych.

Negatywny wpływ konsumpcji produktów kosmetycznych na planetę nie jest już tajemnicą, dlatego marki angażują się w rozmaite projekty, by stać się pionierami ekologicznych innowacji na rynku kosmetyków. Jedną z najważniejszych kwestii jest rozprzestrzenianie się plastiku, który od dziesięcioleci jest najczęściej stosowanym materiałem w przemyśle, zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych.

Świadomość ekologiczna konsumentów zyskuje na popularności i marki muszą wymyślić się na nowo, aby lepiej spełniać ich nowe oczekiwania. Dlatego firma L'Occitane zrobiła kolejny krok w kierunku ekologii, dążąc do stopniowego wycofywania produkcji niepotrzebnych lub jednorazowych tworzyw sztucznych. Stworzyła w swoich sklepach fontanny do napełniania opakowań kosmetykami marki i kontynuuje ten eksperyment na większą skalę.

Wystarczy kupić butelkę Forever - udostępnioną przez markę w pojemności 250 ml i 500 ml - wykonaną w 100 proc. z aluminium pochodzącego z recyklingu i nadającego się do recyklingu, wytrzymałą i lekką. Jej zdobycie to nie tylko gest w kierunku planety, ale także realne oszczędności. W rzeczywistości przy pierwszym zakupie pusta butelka i jej napełnienie kosztują tyle samo, co zapakowany produkt, a następnie płacimy tylko za sam produkt.

Marka o prowansalskich korzeniach zamierza kontynuować projekt fontann do napełniania opakowań w swoich sklepach, początkowo uruchomiony w roku 2020 w Niemczech i Hiszpanii. Cel wyznaczony na 2021 rok to rozszerzenie koncepcji fontann masowych L'Occitane na większą liczbę punktów sprzedaży w Europie, Azji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. We Francji od czerwca osiem sklepów zostanie wyposażonych w tę innowację.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 22:41