StoryEditor
Producenci
25.03.2019 00:00

Kaufland promuje start-upy i wprowadza na półki... wielorazowe podpaski

W ramach akcji "Startup by Kaufland" znana sieć hipermarketów wprowadza na półki niszowe marki, w tym z kategorii kosmetyczno-chemicznych. W najnowszej gazetce Kauflandu znalazły się organiczne środki czystości, bambusowe szczoteczki do zębów, a także wielorazowe podpaski, do tej pory znane głównie w przestrzeni internetowej zwolenniczkom rozwiązań zero waste.

„Marki na start! Obserwujemy, wybieramy i wspieramy młode, dynamicznie rozwijające się firmy, czyli wschodzące gwiazdy rynku. Wprowadzamy do naszych marketów ich interesujące i innowacyjne produkty, które z pewnością przypadną Ci do gustu i… wylądują na Twojej liście zakupów” – tak sieć Kaufland zapowiada akcję, w której promuje innowacyjne, niszowe marki. 

Wśród start-upowych projektów w gazetce Kauflandu pojawiły się również marki z sekcji beauty i higieny, utrzymane w trendach eko i zero waste. 

Ciekawą marką jest Loffme polskiego producenta – spółki Armazo. To wielorazowe podpaski i wkładki, waciki i ręczniki do demakijażu, a nawet ręczniki fitness. Produkty wykonane są ze specjalnego materiału – jest on cienki, lekki, niepylny, nie przepuszcza roztoczy, blokuje rozwój bakterii. Jest bardzo chłonny, a zarazem szybko schnie. Może być stosowany przez osoby z alergiami skórnymi, trądzikiem, a nawet chorującymi na atopowe zapalenie skóry (AZS). Pojawienie się produktów Loffme w Kauflandzie wywołało niemałe poruszenie wśród zwolenników wielorazowych artykułów higienicznych i propagatorów trendów zero waste, ponieważ wielorazowe podpaski były do tej pory produktem niszowym i znanym głównie w przestrzeni internetowej. 

Kolejną marką jest Hydrophil specjalizująca się w akcesoriach do higieny jamy ustnej i ciała z materiałów ekologicznych i nadających się do recyklingu. Do gazetki Kauflanda trafiły patyczki higieniczne i szczoteczki do zębów  wykonane z bambusa. 

Sansin to organiczne żele do prania, płyny do płukania tkanin i płyny do naczyń. „Używamy tylko plastiku nadającego się do recyklingu – PET i HDPE, naturalnych składników z roślin tylko ze zrównoważonych źródeł, organicznych surowców i środków powierzchniowo czynnych, naturalnych dodatków i naturalnych perfum” – tak firma pisze o swoich produktach.  

Mill Clean to znana już dobrze marka polskiej firmy Madonis należącej do Grupy Agrecol Corporation. W portfolio Marki Mill Clean, które producent nazywa kosmetykami dla domu znajdują się balsamy do mycia i pielęgnacji domu, balsamy specjalistyczne oraz płyny do mycia szyb i luster. Wśród nich znajduje się lina eco, a w niej produkty zawierające 94 proc. składników naturalnych i w 100 proc. biodegradowalne. O producencie marki Mill Clean czytaj więcej: Jerzy Klimczak, Madonis: Rynek kosmetyków ciągle akceptuje nowości

Kaufland to sieć hipermarketów. W całej Europie posiada około 1200 sklepów i zatrudnia niemal 150 tys. pracowników. W Polsce sieć posiada obecnie 212 marketów i zatrudnia ok. 15 tys. pracowników.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 12:01