StoryEditor
Producenci
17.05.2023 00:00

Jean Paul Gaultier przedstawia zapach na Pride 2023

Nowa, limitowana edycja klasycznego zapachu Jean Paul Gaultier nawiązuje do streetowego stylu, który ceni tak duża część społeczności queerowej. / materiały marketingowe Jean Paul Gaultier
Dom mody i perfum Jean Paul Gaultier wprowadza limitowane edycje butelek kultowego zapachu z okazji tegorocznych celebracji Pride, aby wyrazić swoje zaangażowanie w wartości społeczności LGBTQIA+, przekazując przesłanie humanizmu i miłości do siebie samego lub siebie samej.

Limitowana edycja PRIDE 2023 to woda toaletowa dla każdego, której celem jest zjednoczenie i konsolidacja tożsamości queerowych; drzewno-kwiatowy zapach z nutą cytryny, rozjaśniony świeżymi cytrusami i yuzu oraz zabarwiony bukietem kwiatu pomarańczy i neroli.

[Pride] To święto. Pomysł polegał na podjęciu kultowych nut neroli Gaultiera i subtelnym wzmocnieniu ich trwałości, aby uwodzić z łatwością. Ta woda toaletowa unisex, barwiona świeżym i intensywnym yuzu, tak zmysłowa jak piżmowe jasne drewno, ma delikatność, by uwieść wszystkie płcie – powiedzieli Nathalie Cetto i Quentin Bisch, perfumiarze, którzy stworzyli limitowaną edycję Classique; Le Jean Paul Gaultier‘s Pride 2023 Le Male. Butelki mają kształt chromowanych korpusów i opatrzone są hasłem obecnym na koszulkach z kolekcji wiosna/lato 1994: „Get used to it (Przyzwyczaj się do tego)”, współczesną wariacją na temat zeszłorocznego przesłania „Liberté, égalité, sexualité”.
 

Do kampanii Jean Paul Gaultier wybrał Richiego Shazama, samozwańczą „NYC Bollywood Princess”. Dziesięć lat po swoim pierwszym debiucie na nowojorskiej scenie aktywizmu, Shazam nadal utrzymuje swoje wartości i przekonania w dzisiejszym świecie mody. Jestem urodzonym i wychowanym w duchu miasta nowojorczykiem, miasto jest wpisane w moje DNA. Chciałem wnieść do tej kampanii cząstkę jej odurzającej energii, tworząc barwną grupę różnych artystów i twórców, z których, jak sądzę, każdy przekracza granice. Każda z nich piękna na swój wyjątkowy sposób. Łącząc się i opowiadając nasze historie za pomocą mocnych efektów wizualnych, możemy wykorzystać moc otwierania ludzkich umysłów i dalszego tworzenia narracji o naszym pięknym mieście, powiedział Shazam.

Od lewej do prawej: Le Mâle Pride Collector (2020), Le Male Pride Edition (2022) i Le Male Pride 2023

Dostępny od 15 maja zapach Pride jest dostępny w kultowych butelkach Classique i Le Male przez ograniczony czas. Aby wesprzeć społeczność LGBTQIA+, część zysku z każdego sprzedanego Jean Paul Gaultier Pride Collector zostanie przekazane na rzecz różnych organizacji NGO, innych w zależności od regionu, aby wesprzeć wysiłki na rzecz wzmocnienia i wspierania zdrowia i dobrego samopoczucia społeczności LGBTQIA+.

Czytaj także: Konsumenci doceniają marki dostrzegające problem wykluczenia i różnorodności

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 16:59