Limitowana edycja PRIDE 2023 to woda toaletowa dla każdego, której celem jest zjednoczenie i konsolidacja tożsamości queerowych; drzewno-kwiatowy zapach z nutą cytryny, rozjaśniony świeżymi cytrusami i yuzu oraz zabarwiony bukietem kwiatu pomarańczy i neroli.
[Pride] To święto. Pomysł polegał na podjęciu kultowych nut neroli Gaultiera i subtelnym wzmocnieniu ich trwałości, aby uwodzić z łatwością. Ta woda toaletowa unisex, barwiona świeżym i intensywnym yuzu, tak zmysłowa jak piżmowe jasne drewno, ma delikatność, by uwieść wszystkie płcie – powiedzieli Nathalie Cetto i Quentin Bisch, perfumiarze, którzy stworzyli limitowaną edycję Classique; Le Jean Paul Gaultier‘s Pride 2023 Le Male. Butelki mają kształt chromowanych korpusów i opatrzone są hasłem obecnym na koszulkach z kolekcji wiosna/lato 1994: „Get used to it (Przyzwyczaj się do tego)”, współczesną wariacją na temat zeszłorocznego przesłania „Liberté, égalité, sexualité”.
Do kampanii Jean Paul Gaultier wybrał Richiego Shazama, samozwańczą „NYC Bollywood Princess”. Dziesięć lat po swoim pierwszym debiucie na nowojorskiej scenie aktywizmu, Shazam nadal utrzymuje swoje wartości i przekonania w dzisiejszym świecie mody. Jestem urodzonym i wychowanym w duchu miasta nowojorczykiem, miasto jest wpisane w moje DNA. Chciałem wnieść do tej kampanii cząstkę jej odurzającej energii, tworząc barwną grupę różnych artystów i twórców, z których, jak sądzę, każdy przekracza granice. Każda z nich piękna na swój wyjątkowy sposób. Łącząc się i opowiadając nasze historie za pomocą mocnych efektów wizualnych, możemy wykorzystać moc otwierania ludzkich umysłów i dalszego tworzenia narracji o naszym pięknym mieście, powiedział Shazam.
Od lewej do prawej: Le Mâle Pride Collector (2020), Le Male Pride Edition (2022) i Le Male Pride 2023
Dostępny od 15 maja zapach Pride jest dostępny w kultowych butelkach Classique i Le Male przez ograniczony czas. Aby wesprzeć społeczność LGBTQIA+, część zysku z każdego sprzedanego Jean Paul Gaultier Pride Collector zostanie przekazane na rzecz różnych organizacji NGO, innych w zależności od regionu, aby wesprzeć wysiłki na rzecz wzmocnienia i wspierania zdrowia i dobrego samopoczucia społeczności LGBTQIA+.
Czytaj także: Konsumenci doceniają marki dostrzegające problem wykluczenia i różnorodności