Krok 1 – demakijaż
Do demaijażu możemy używać produktów wskazanych do danego typu skóry – mleczek, płynów micelarnych, olejków. Mleczka polecane są szczególnie do cery dojrzałej. Płyny micelarne dbają o prawidłowe pH skóry, działają nawilżająco. Przy skórze suchej zmywanie makijażu za pomocą olejków to bardzo dobry pomysł. Taki produkt nie naruszy ochronnej warstwy skóry ani jej nie podrażni. Za pomocą bawełnianej ściereczki lub ściereczki z mikrofibry możemy usunąć olejek ciepłą wodą i przejść do mycia następnym produktem.
Krok 2 – mycie twarzy
Delikatne pianki czy żele fizjologiczne pomogą dobrze oczyścić twarz i usunąć pozostałości po demakijażu, nie wysuszając i nie podrażniając skóry.
Krok 3 – tonik lub hydrolat
Woda różana to największy przyjaciel suchej skóry. Możemy jej używać latem do spryskiwania twarzy, sięgać po nią po demakijażu i myciu. Dobrze sprawdzi się także woda aloesowa lub hydrolat rumiankowy. Te produkty bardzo dobrze koją skórę i przeciwdziałają jej przesuszaniu.
Krok 4 – krem do twarzy
Skóra wrażliwa często potrzebuje mocniejszego nawilżenia i odżywienia, warto wybrać podkuty na bazie aloesu, owsa lub te z ceramidami czy kwasem hialuronowym.
Krok 5 – pielęgnacja dodatkowa
Jeśli szukamy olejku do pielęgnacji skóry, świetnie sprawdzą się różany i z awokado. Różany będzie lepszy przy skórze dojrzałej, naczynkowej, a awokado przy wyjątkowo suchej. Oba świetnie odżywiają, poprawiają regenerację, pomagają utrzymać odpowiedni stopień nawilżenia. Możemy dodawać je też do kosmetyków, lub stosować pod krem.
Bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. To niezwykle istotne w przypadku skóry wrażliwej. Produkty z filtrem 50 stosujemy przez cały rok!
Uzupełnieniem pielęgnacji może być stosowanie 1-2 razy w tygodniu delikatnego, właściwie dobranego peelingu enzymatycznego oraz regenerującej maski odżywczej.
Przeczytaj również: Na problemy wrażliwej skóry skarży się ponad połowa Polek