– Od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę nie wysłaliśmy żadnego towaru do Rosji, natomiast obecnie nie mamy wglądu do stanów magazynowych dystrybutora. W świetle prawa nie mamy także wpływu na odsprzedaż wcześniej zakupionego towaru. Niestety obecnie pod marką Inglot są też sprzedawane produkty spoza oferty, nigdy przez nas nie produkowane ani nie oferowane, co ponownie potwierdza bezprawne używanie naszego znaku towarowego – czytamy w oświadczeniu firmy Inglot.
W kwestii obecności byłego dystrybutora z Rosji w kanałach społecznościowych, firma Inglot podjęła działania związane z likwidacją kont bezprawnie używających znak towarowy polskiej marki. Rosyjskie konto Inglot na Facebooku zostało usunięte, ale usuwanie konta na Instagramie jest w toku, po wielokrotnych zgłoszeniach do portalu. Usunięcie profilu Inglot na rosyjskim portalu VK jest w obecnej sytuacji praktycznie niemożliwe.
Inglot odnosi się również do swojej obecności w Białorusi.
– To prawda, że współpracujemy z franczyzobiorcą w Białorusi. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym partnerem, który reprezentuje firmę rodzinną i z zaangażowaniem prowadzi markę na tym rynku. Do tej kwestii podchodzimy z perspektywy ludzkiej, wiedząc, że znaczna część obywateli Białorusi powinna być postrzegana jako ofiara reżimu, a nie agresor, zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuację, która ma w tym kraju miejsce od wybuchu masowych protestów w maju 2020 r. – czytamy w oświadczeniu
Siedziba Inglot znajduje się przy granicy z Ukrainą i firma podkreśla, że kwestia inwazji na Ukrainę jest im obecnie szczególnie bliska. W firmie pracuje bowiem wiele osób z Ukrainy. Podjęto szereg działań pomocowych.
Przeczytaj również: Rosja wydała dekret znoszący ochronę patentową. To odpowiedź Putina na sankcje
Inglot jest jedną z najcenniejszych polskich marek i jedną z nielicznych, którym udało się zbudować tak dużą sieć własnych salonów sprzedaży nie tylko w Polsce, ale i na świecie – w tym w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Nowym Jorku, Sydney, Rzymie czy w Londynie.
Firma założona w 1983 roku przez Wojciecha Inglota jest dziś obecna na 80 rynkach, w ponad 800 lokalizacjach, w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Chinach, Brazylii czy Australii. W portfolio Grupy Inglot znajdują się m.in. kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji ciała, oczu, ust czy paznokci.