Ambani jest właścicielem różnych firm, od marek higieny osobistej i detalicznych po firmy petrochemiczne. W roku 2022 został uznany przez Forbes za dziesiątą najbogatszą osobę na świecie. Jest jedynym prezesem i dyrektorem zarządzającym w Reliance.
Bloomberg podaje, że od czasu ogłoszenia informacji o potencjalnym zakupie, akcje Revlon wzrosły o 62 proc. Pomimo swoich bardzo poważnych kłopotów, Revlon to wciąż kultowa i ceniona firma kosmetyczna a propozycji wykupy pojawi się zapewne więcej.
Amerykańska firma kosmetyczna Revlon, która w tym roku obchodzi 90-lecie istnienia, znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Marka złożyła wniosek o upadłości na podstawie rozdziału 11 z powodu długotrwałego spadku sprzedaży, niespełnionych wymagań dotyczących łańcucha dostaw i nie tylko. Widmo bankructwa stało się bardzo realne dla właściciela takich marek jak: Almay, Elizabeth Arden New York, Mitchum i CND.
Reuters odnotował rekordowy spadek akcji Revlon, w piątek, 10 czerwca. Za akcje trzeba było zapłacić jedynie 1,17 dolara. Według Women's Wear Daily, Ronald Perelman, największy udziałowiec marki, w 2020 roku zaczął likwidować swoje aktywa, co zapowiada upadek firmy. Potencjalne bankructwo Revlonu jest również po części spowodowane ponad 3 miliardami dolarów zadłużenia długoterminowego.
Revlon, to amerykańska międzynarodowa firma kosmetyczna, produkująca kosmetyki do pielęgnacji skóry, perfum i produkty higieny osobistej. Revlon ma siedzibę w Nowym Jorku, gdzie firma została założona 1 marca 1932 roku.
Przeczytaj również: Revlon ogłasza upadłość