StoryEditor
Producenci
21.06.2022 00:00

Indyjski gigant może uratować Revlon

Indyjski konglomerat Reliance Industries rozważa wykupienie amerykańskiej firmy kosmetycznej Revlon, kilka dni po tym, jak złożyła wniosek o upadłość. Informacje dotyczące planów indyjskiego magnata Mukesha Ambaniego ujawnił portal ET Now.

Ambani jest właścicielem różnych firm, od marek higieny osobistej i detalicznych po firmy petrochemiczne. W roku 2022 został uznany przez Forbes za dziesiątą najbogatszą osobę na świecie. Jest jedynym prezesem i dyrektorem zarządzającym w Reliance.

Bloomberg podaje, że od czasu ogłoszenia informacji o potencjalnym zakupie, akcje Revlon wzrosły o 62 proc. Pomimo swoich bardzo poważnych kłopotów, Revlon to wciąż kultowa i ceniona firma kosmetyczna a propozycji wykupy pojawi się zapewne więcej.

Amerykańska firma kosmetyczna Revlon, która w tym roku obchodzi 90-lecie istnienia, znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Marka złożyła wniosek o upadłości na podstawie rozdziału 11 z powodu długotrwałego spadku sprzedaży, niespełnionych wymagań dotyczących łańcucha dostaw i nie tylko. Widmo bankructwa stało się bardzo realne dla właściciela takich marek jak: Almay, Elizabeth Arden New York, Mitchum i CND.

Reuters odnotował rekordowy spadek akcji Revlon, w piątek, 10 czerwca. Za akcje trzeba było zapłacić jedynie 1,17 dolara. Według Women's Wear Daily, Ronald Perelman, największy udziałowiec marki, w 2020 roku zaczął likwidować swoje aktywa, co zapowiada upadek firmy. Potencjalne bankructwo Revlonu jest również po części spowodowane ponad 3 miliardami dolarów zadłużenia długoterminowego.

Revlon, to amerykańska międzynarodowa firma kosmetyczna, produkująca kosmetyki do pielęgnacji skóry, perfum i produkty higieny osobistej. Revlon ma siedzibę w Nowym Jorku, gdzie firma została założona 1 marca 1932 roku.

Przeczytaj również: Revlon ogłasza upadłość

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.04.2025 11:42
Unilever Rus staje się Arnest UniRus

Jak donosi portal RBC, dawna rosyjska filia międzynarodowego koncernu Unilever przeszła istotne zmiany organizacyjne. Spółka „Unilever Rus”, która zajmowała się produkcją kosmetyków i chemii gospodarczej, zmieniła nazwę na „Arnest UniRus” oraz zaprezentowała nowe logo. Informację o rebrandingu przekazała oficjalnie służba prasowa firmy. Jak poinformowano, nowa nazwa odzwierciedla przemiany, które zaszły w 2024 roku.

W 2024 roku wszystkie aktywa Unilevera w Rosji i na Białorusi zostały sprzedane rosyjskiej spółce akcyjnej Arnest Group. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. W wyniku przejęcia firma przeszła pod pełną kontrolę rosyjskiego właściciela. „Stając się rosyjską firmą, otwieramy nowe możliwości współpracy z konsumentami i partnerami, nie rezygnując z naszych wartości” – powiedziała Elena Tyabutova, dyrektor generalna Arnest UniRus.

Arnest UniRus kontynuuje produkcję szerokiej gamy znanych kosmetyków. Wśród najpopularniejszych marek znajdują się „Czysta Linia”, „Aksamitne Rączki” i „Czarne Perły”. Firma deklaruje utrzymanie wysokiej jakości produktów oraz dalsze inwestycje w innowacje, podtrzymując standardy wypracowane przez lata działalności pod marką Unilever.

Zakłady produkcyjne Arnest UniRus zlokalizowane są w czterech rosyjskich miastach: Petersburgu, Tule, Jekaterynburgu oraz Omsku. Unilever rozpoczął działalność na rynku rosyjskim w 1991 roku, a jego obecność przez ponad trzy dekady miała istotny wpływ na rozwój branży kosmetycznej w regionie.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.04.2025 10:23
Grupowe zwolnienia w fabryce Avon w Garwolinie; ekspert wróży znaczny wzrost bezrobocia w powiecie
Avon

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie alarmuje: zwolnienia grupowe w Avon mogą pogorszyć znacznie statystyki bezrobocia w regionie. Choć spada ono w powiecie garwolińskim systematycznie, jego poziom wciąż znacząco przewyższa średnią krajową. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie, na koniec ubiegłego roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 3206 osób, co oznacza spadek o około 5 proc. w porównaniu do roku wcześniejszego. Kobiety stanowiły w tej grupie 1414 osób, czyli poniżej 50 proc.

Jak donosi portal Podlasie24, w pierwszym kwartale roku PUP otrzymał informacje o planowanych zwolnieniach grupowych w dwóch dużych firmach: Poczcie Polskiej S.A. oraz kosmetycznym gigancie Avon. W przypadku Poczty Polskiej liczba zwolnień w regionie ma być stosunkowo niewielka i obejmować głównie dobrowolne odejścia. Większe obawy budzi sytuacja w firmie Avon, największym pracodawcy w powiecie, gdzie pracę może stracić 170 z 905 zatrudnionych osób – czyli ponad 20 proc. załogi. Zwolnienia obejmą zarówno pracowników produkcyjnych, jak i biurowych oraz kadrę kierowniczą.

Według zapowiedzi, zwolnienia mają rozpocząć się w okresie kwiecień–maj. Jak podkreśla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie, Marcin Zboina, na razie nie odnotowano znacznego wzrostu liczby rejestrujących się bezrobotnych, ale sytuacja może się wkrótce zmienić na istotnie gorszą. Szczególną uwagę zwraca na fakt, że w firmie Avon zatrudnieni byli również pracownicy tymczasowi, pozyskiwani przez agencje pracy. Ich liczba nie jest dokładnie znana, ale może znacząco wpłynąć na wzrost bezrobocia w regionie.

Na koniec ubiegłego roku stopa bezrobocia w powiecie garwolińskim wynosiła 8,6 proc., przy średniej krajowej na poziomie 5,1 proc. Jednym z powodów tej różnicy jest niski współczynnik aktywności zawodowej mieszkańców powiatu. Według PUP część zarejestrowanych bezrobotnych poszukuje głównie dostępu do bezpłatnego ubezpieczenia zdrowotnego, a ich faktyczne źródła utrzymania mogą pochodzić z pracy nierejestrowanej. Nadchodzące miesiące pokażą, czy rynek pracy w regionie poradzi sobie z wyzwaniami wynikającymi ze zwolnień grupowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. kwiecień 2025 07:50