StoryEditor
Producenci
12.05.2020 00:00

Fundusz KRR przejmuje większościowy pakiet w Coty Professional Beauty

Coty i KKR podpisały porozumienie w sprawie przejęcia przez KKR większościowego pakietu akcji biznesu Professional Beauty oraz Retail Hair. Szacuje się, że wartość transakcji wyniesie ok. 4,3 mld dolarów.

Coty ogłosiło podpisanie porozumienia z globalną firmą inwestycyjną KKR w sprawie sprzedaży większościowych udziałów w biznesie Professional Beauty i Retail Hair, który obejmuje marki takie jak m.in. Wella Professionals, Clairol, OPI oraz ghd (łącznie „Wella”).  

Jak przewiduje porozumienie, Coty wydzieli „Wellę” oraz portfel należących do niej marek produktów profesjonalnych i utworzy z nich odrębną spółkę, w której KKR obejmie 60 procent udziałów, zaś Coty zachowa pozostałe 40 procent. 

 – KKR jest jedną z wiodących firm inwestycyjnych na świecie, która może poszczycić się ogromnym doświadczeniem w tworzeniu wartości. Wierzymy że to porozumienie otwiera dla “Welli”, naszych pracowników i naszych marek szereg nowych możliwości – powiedziała Sylvie Moreau, prezes dywizji Coty Professional Beauty

KKR jest pionierem globalnego modelu private equity z ponad 43-letnim doświadczeniem inwestycyjnym. Ma wieloletnie doświadczenie w inwestowaniu w marki produktów konsumenckich, również w branży beauty. Posiada udziały w 109 firmach, których łączne obroty sięgają 157 mld dol. rocznie i które zatrudniają ponad 637 500 osób. Jako firma o globalnym zasięgu, a także posiadająca rozbudowaną sieć oddziałów lokalnych, KRR ma poparte ogromnym doświadczeniem możliwości wspierania globalnych firm. 

Johannes Huth, partner KKR i dyrektor regionu EMEA, skomentował: –  Cieszymy się z możliwości nawiązania tego partnerstwa, którego celem jest inwestycja w Coty, a tym samym wspieranie firmy w tym bezprecedensowym okresie niepewności dzięki czemu stanie się ona silniejsza i bardziej prężna. Cieszymy się z możliwości nabycia pakietu większościowego Welli, która jest jednym z liderów rynku posiadającym bogate portfolio marek z jakże atrakcyjnego segmentu profesjonalnych produktów do włosów. Dostrzegamy ogromne możliwości dalszego rozwoju tego biznesu wraz z doświadczonymi zespołami zarządzającymi Welli. 

W tym roku Wella Professionals kończy 140 lat. Perspektywa, że Wella będzie ponownie działała jako odrębna spółka napawa mnie dumą  – dodała Sylvie Moreau.

– Ta wiadomość to  milowy krok dla organizacji Wella w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu partnerstwu zyskamy nowe możliwości. Równocześnie pozostajemy w pełni zaangażowani we wspieranie naszych klientów i całej branży w powrocie do aktywności po kryzysie COVID-19 – dodała Natalia Lisina, dyrektor generalna Coty Professional Beauty CEE.  

KKR ma objąć 60 procent udziałów „Welli”, zaś Coty zachowa pozostałe 40 procent. Warunkiem finalizacji transakcji jest dokończenie wymaganej procedury należytej staranności oraz przygotowanie ostatecznej wersji dokumentów. Umowa ma zostać podpisana do końca maja.  

Coty przejęło marki Professional Beauty oraz Retail Hair od Procter & Gamble w październiku 2016 roku.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 16:58