StoryEditor
Producenci
14.12.2020 00:00

Fundacja Piękniejsze Życie: pacjentki nie mogą pozostać bez wsparcia. Rusza wirtualna akcja świąteczna!

Program Piękniejsze Życie wspierający kobiety z chorobą onkologiczną jest jedynym prowadzonym na tak szeroką skalę przez firmy z branży kosmetycznej. W tym roku  Fundacja Piękniejsze Życie przygotowała specjalną akcję gwiazdkową, z której dochód zostanie przeznaczony na dalsze działania w szpitalach.

Fundacja Piękniejsze Życie od lat wspiera pacjentki oddziałów onkologicznych w całej Polsce. W tym roku niemożliwe stało się jednak tradycyjne pozyskiwanie środków na działanie.

– Grudzień od wielu lat był dla nas miesiącem zwieńczonym gwiazdkowym, radosnym spotkaniem firm należących do Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, z którego cały dochód przeznaczaliśmy na potrzeby Fundacji Piękniejsze Życie. W zeszłym roku udało nam się zebrać rekordową kwotę, blisko 40 000 zł. W tym roku jest to niemożliwe, a przecież nie możemy czekać z pomocą. Mamy swoje zaprzyjaźnione szpitale w 14 miastach w kraju. One wciąż działają, leczą, przyjmują pacjentów, których chcemy wesprzeć – mówi Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Kosmetycznych.pl i prezes Fundacji Piękniejsze Życie.

Jeśli szukacie powodu do uśmiechu i jakiegoś optymistycznego przesłania na weekend, to musicie zobaczyć to! Czyste dobro...

Opublikowany przez Fundacja Piękniejsze Życie Piątek, 20 listopada 2020

Fundacja – ile to kosztuje?

21 tys. zł – tyle w tym roku Fundacja Piękniejsze Życie wydała na… logistykę. Liczne wysyłki (dla pacjentek na oddziałach) i magazynowanie produktów, szkolenia online, tutoriale filmowe poradniki i infografiki – to niektóre nowe narzędzia, wdrożone w 2020 r. przez Fundację. Niestety – niemniej kosztowne.

–  Często spotykamy się z przekonaniem, że podstawą naszej pracy jest dystrybucja produktów kosmetycznych, które dostajemy hojnie w formie darowizny od partnerów, czyli firm kosmetycznych. Tymczasem w związku z zakazem wstępu do szpitali i koniecznością przeformułowania naszych działań, opartych dotychczas na fizycznej obecności wolontariuszy przy łóżkach pacjentów, musieliśmy znaleźć inne sposoby wspierania pacjentek. Te niestety kosztują – opowiada Katarzyna Klatt-Koryszewska, koordynator Fundacji Piękniejsze Życie. –  Bardzo dotkliwy będzie też brak gwiazdkowego spotkania Kosmetycznych.pl, którego organizacja jest niemożliwa ze względu na szalejącą epidemię. A co roku wejściówki-cegiełki stanowiły olbrzymi zastrzyk finansowy dla Fundacji – dodaje.

3,2,1... Start! Już są pierwsze tutoriale, które powstały dzięki zaangażowaniu firmy Coty (Makijażystki Eryki...

Opublikowany przez Fundacja Piękniejsze Życie Piątek, 16 października 2020

Jak wesprzeć Fundację i pomóc pacjentkom?

Ponieważ nie możemy zorganizować spotkania na żywo, znaleźliśmy inne sposoby, które pozwolą nam wesprzeć pacjentki onkologiczne, podopieczne fundacji, a darczyńców obdarować – choćby symbolicznie. Fundacja Piękniejsze Życie razem z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego zaprosiła do współpracy Magdalenę Rudzką- Górską, nagradzaną na świecie autorkę charakterystycznych kolaży, która przygotowała specjalnie na potrzeby akcji gwiazdkowej kilka wyjątkowych, artystycznych kartek świątecznych. Można je nabyć na dwa sposoby – wystarczy wybrać najdogodniejszy dla siebie!

  1. Wejdź na stronę Fundacji i dokonaj wpłaty PayU* – kwoty zaczynają się już od 25 zł! Po otrzymaniu wpłaty na podany przed transakcją adres email Fundacja wyśle link do chmury, z której pobierzesz wybrane e-kartki świąteczne autorstwa Magdaleny Rudzkiej-Górskiej.
  2. Zrób zakupy w Topestetic – internetowym sklepie naszego partnera, który w kluczowym dla handlu tygodniu, od 14 do 20 grudnia, przekaże  1% przychodu netto ze sprzedaży na cele statutowe Fundacji Piękniejsze Życie, a do każdego zamówienia będzie dodawał wydrukowane wybrane wzory kart.

Oczywiście można nas wspierać także w sposób tradycyjny, wykonując zwykły przelew z darowizną bezpośrednio na konto Fundacji Piękniejsze Życie lub np. korzystając z aplikacji  fanimani.pl. Tu robiąc zakupy w wybranych sklepach przez specjalny link z platformy, można przy okazji przekazać część wydanej kwoty około 2 proc.  na nasze konto – dodaje Katarzyna Klatt-Koryszewska.

Każdy sposób jest dobry, bo tylko dzięki hojności branży kosmetycznej – przedsiębiorców, pracowników firm – możliwe będzie w 2021 r. spokojne kontynuowanie niezbędnych w pandemicznych czasach działań: organizacja kolejnych warsztatów online, przygotowanie tutoriali makijażowych, kuferków dla pacjentek onkologicznych itp. Wiele razy udowodniliśmy w tym roku, że branża kosmetyczna jest niezwykła, że działa solidarnie. Bardzo wierzymy, ze tak będzie również tym razem – podsumowuje Blanka Chmurzyńska-Brown.

Program Piękniejsze Życie to polska edycja międzynarodowego projektu Look Good…Feel Better. Powstał w Stanach Zjednoczonych w 1989 r., a obecnie działa już w 24 krajach. Pomaga kobietom przechodzącym leczenie onkologiczne, organizując na oddziałach onkologicznych bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu. To jedyne działanie CSR całego sektora kosmetycznego o charakterze międzynarodowym. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego i zrzeszone w nim firmy zainicjowały w 2006 r. ten projekt w Polsce i były jego wyłącznym realizatorem aż do 2011 r. Wówczas projekt przekształcił się w samodzielną Fundację Piękniejsze Życie, którą związek nadal aktywnie wspiera.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 15:47
Czy Hailey Bieber sprzeda Rhode za miliard dolarów?
Hailey Bieber przypisuje się wypromowanie kilku trendów urodowych i modowych, m.in. „glazed donut skin”IG haileybieber

Modelka i influencerka Hailey Bieber prawdopodobnie rozważa sprzedaż swojej marki kosmetyków Rhode, która może być warta ponad 1 mld dolarów – informują media, powołując się na nieoficjalne informacje.

Żona gwiazdy pop, Justina Biebera, zwróciła się już podobno w tej sprawie do bankierów inwestycyjnych z JPMorgan Chase i Moelis, aby znaleźć nabywcę stworzonej przez siebie w 2022 roku marki kosmetycznej. Informacja ta jest nieoficjalna: JPMorgan i Moelis odmówiło komentarza, na prośby o potwierdzenie doniesień nie odpowiedziała marka Rhode

Gdyby doniesienia te potwierdziły się, Hailey dołączyłaby tym samym do listy innych celebrytów, którzy ostatnio próbowali zarobić na popularności swoich przedsięwzięć biznesowych, uruchomionych w ostatnich latach.

Jak przypominają media, w 2021 roku aktorka Jessica Alba przeprowadziła udaną pierwszą ofertę publiczną swojego przedsięwzięcia z kategorii dóbr konsumpcyjnych The Honest Company. Odnosząca ogromne sukcesy sprzedażowe i szacowana na ponad 2 mld dolarów marka kosmetyczna Rare Beauty, za którą stoi piosenkarka i aktorka Selena Gomez, również szuka nabywcy.

Hailey Bieber jest córką aktora Stephena Baldwina, od kilku lat odnosi sukcesy jako influencerka w mediach społecznościowych – na Instagramie zgromadziła blisko 55 mln obserwujących. Bieber przypisuje się wypromowanie kilku trendów urodowych i modowych, m.in. „glazed donut skin”.

Marka Rhode (nazwa pochodzi od drugiego imienia Hailey), która została nazwana na cześć drugiego imienia Biebera, generuje roczny przychód w wysokości blisko 200 mln dolarów. Marka Rhode (mająca siedzibę w Los Angeles) specjalizuje się w kosmetykach do pielęgnacji twarzy oraz produktach do makijażu.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 15:29
Oriflame uzyskuje poparcie ponad 91 proc. obligatariuszy dla proponowanej transakcji
materiały prasowe Oriflame

Firma Oriflame poinformowała, że od 18 marca 2025 roku uzyskała dodatkowe wsparcie ze strony obligatariuszy, dzięki czemu proponowana transakcja zyskała obecnie poparcie ponad 91 proc. posiadaczy obligacji spółki. To istotny krok naprzód w procesie restrukturyzacyjnym, który pozwala firmie kontynuować działania na podstawie szerokiego konsensusu inwestorów.

Zgodnie z komunikatem, warunkiem dalszej realizacji transakcji jest spełnienie określonych warunków zawieszających oraz uzyskanie zgody od kredytodawców w ramach linii kredytowej odnawialnej (RCF – Revolving Credit Facility). Jeśli te warunki zostaną spełnione, transakcja będzie mogła zostać wdrożona bez konieczności angażowania sądu.

Poparcie ze strony ponad 91 proc. obligatariuszy oznacza, że firma osiągnęła poziom, który umożliwia realizację zmian w sposób dobrowolny i uzgodniony z głównymi interesariuszami. W praktyce pozwala to uniknąć długotrwałego i kosztownego postępowania sądowego, które mogłoby wpłynąć na stabilność operacyjną i reputację firmy.

Oriflame nie podała szczegółów dotyczących treści proponowanej transakcji, jednak wysoki poziom akceptacji ze strony wierzycieli sugeruje, że wypracowane rozwiązania odpowiadają oczekiwaniom większości rynku. Spółka zapowiedziała dalsze informowanie opinii publicznej o postępach w procesie, w miarę spełniania kolejnych etapów formalnych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 21:10