StoryEditor
Producenci
24.06.2021 00:00

[FBK 2021] Diana Wasilewska, Herbapol-Lublin: Rynek stwarza aktualnie znakomite warunki dla polskich naturalnych marek

Wdrożenie marki Polana zbiegło się z czasem pandemii. Jednak jej start był udany. Koncept dwukierunkowej pielęgnacji idealnie trafił w trend dbania o siebie w domu, podczas gdy salony kosmetyczne pozostawały zamknięte. Konsumentkom spodobała się koncepcja holistycznej pielęgnacji prosto z natury – zapewniła Diana Wasilewska, beauty category manager w Herbapolu-Lublin podczas Forum Branży Kosmetycznej 2021.

Herbapol to marka obecna na rynku od ponad 70 lat. W tym czasie, produkując herbaty, zioła i soki pogłębiała swoją wiedzę na temat składników naturalnych, działania roślin, ziół i kwiatów.

W pewnym momencie uznaliśmy, że mamy apetyt na to, by rozwijać się poza rynkiem spożywczym. Z naszymi doświadczeniami najrozsądniejsze i najbardziej naturalne było wejście w rynek kosmetyków naturalnych – wyjaśniła genezę powstania marki Polana Diana Wasilewska, beauty category manager w Herbapolu-Lublin.

Przed uruchomieniem projektu firma przeprowadziła badanie opinii wśród potencjalnych konsumentów.  Okazało się, że wizerunek Herbapolu jest wśród nich znakomity. Firma jest rozpoznawalna, a do tego oceniana jako naturalna, szczera, gwarantująca bezpieczeństwo składników.

Uznaliśmy jednak, że w przypadku kosmetyków musimy wyjść ze strefy komfortu i wymyśliliśmy dla marki Polana ideę dwukierunkowej pielęgnacji, uzupełnionej o preparaty do stosowania wewnętrznego, czyli suplementy diety. Konsumenci dali nam kredyt zaufani. Chcemy te oczekiwania spełnić, dlatego oferujemy kosmetyki bezpieczne, przebadane, naturalne, ale równocześnie skuteczne – zapewniła Diana Wasilewska.

Dodała, że rynek stwarza aktualnie znakomite warunki dla polskich marek – zauważa je i wspiera. Dlatego, choć wdrożenie Polany zbiegło się z czasem pandemii, to start był udany. Koncept dwukierunkowej pielęgnacji idealnie trafił w trend dbania o siebie w domu, podczas gdy salony kosmetyczne pozostawały zamknięte.

– Konsumentki były zainteresowane naszą nowością. Zachęciło je to, że linia pochodzi od znanej marki spożywczej. Ale wykazały się też dociekliwością w temacie składników i spodobał im się wiodący dla całej linii ekstrakt z czerwonej koniczyny – zapewniła beauty category manager w Herbapolu-Lublin.

Czerwona koniczyna okazała się strzałem w dziesiątkę. Nazywana jest rośliną kobiet, która wykazuje wszechstronne oddziaływanie na różnych etapach życia. Wpływa na układ hormonalny, regulując go i zapewniając dobre samopoczucie i spokojny sen. Jest też wspaniałym antyoksydantem. Znalazła się zarówno w kosmetykach, jak i w suplementach diety.

Aktualne marka oferuje pielęgnację twarzy w trzech seriach – nawilżanie, rewitalizacja i odmładzanie. Ich uzupełnieniem są maseczki i pomadki do ust. Diana Wasilewska zapewniła, że to nie koniec.

– Polana nie pojawiła się na rynku na chwilę. Będziemy ją rozwijać. Pozwala nam na to bogactwo natury. I choć nie mogę zdradzić jakie dokładnie mamy plany to zapewniam, że już niebawem marką będą się interesować także mężczyźni – podsumowała swoje wystąpienie przedstawicielka Herbapolu-Lublin.

Więcej podczas Forum Branży Kosmetycznej 2021. Jeśli chcesz kupić dostęp do wykładów i prezentacji skontaktuj się: joanna.kielbasa@wg.media

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.04.2025 11:42
Unilever Rus staje się Arnest UniRus

Jak donosi portal RBC, dawna rosyjska filia międzynarodowego koncernu Unilever przeszła istotne zmiany organizacyjne. Spółka „Unilever Rus”, która zajmowała się produkcją kosmetyków i chemii gospodarczej, zmieniła nazwę na „Arnest UniRus” oraz zaprezentowała nowe logo. Informację o rebrandingu przekazała oficjalnie służba prasowa firmy. Jak poinformowano, nowa nazwa odzwierciedla przemiany, które zaszły w 2024 roku.

W 2024 roku wszystkie aktywa Unilevera w Rosji i na Białorusi zostały sprzedane rosyjskiej spółce akcyjnej Arnest Group. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. W wyniku przejęcia firma przeszła pod pełną kontrolę rosyjskiego właściciela. „Stając się rosyjską firmą, otwieramy nowe możliwości współpracy z konsumentami i partnerami, nie rezygnując z naszych wartości” – powiedziała Elena Tyabutova, dyrektor generalna Arnest UniRus.

Arnest UniRus kontynuuje produkcję szerokiej gamy znanych kosmetyków. Wśród najpopularniejszych marek znajdują się „Czysta Linia”, „Aksamitne Rączki” i „Czarne Perły”. Firma deklaruje utrzymanie wysokiej jakości produktów oraz dalsze inwestycje w innowacje, podtrzymując standardy wypracowane przez lata działalności pod marką Unilever.

Zakłady produkcyjne Arnest UniRus zlokalizowane są w czterech rosyjskich miastach: Petersburgu, Tule, Jekaterynburgu oraz Omsku. Unilever rozpoczął działalność na rynku rosyjskim w 1991 roku, a jego obecność przez ponad trzy dekady miała istotny wpływ na rozwój branży kosmetycznej w regionie.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.04.2025 10:23
Grupowe zwolnienia w fabryce Avon w Garwolinie; ekspert wróży znaczny wzrost bezrobocia w powiecie
Avon

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie alarmuje: zwolnienia grupowe w Avon mogą pogorszyć znacznie statystyki bezrobocia w regionie. Choć spada ono w powiecie garwolińskim systematycznie, jego poziom wciąż znacząco przewyższa średnią krajową. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie, na koniec ubiegłego roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 3206 osób, co oznacza spadek o około 5 proc. w porównaniu do roku wcześniejszego. Kobiety stanowiły w tej grupie 1414 osób, czyli poniżej 50 proc.

Jak donosi portal Podlasie24, w pierwszym kwartale roku PUP otrzymał informacje o planowanych zwolnieniach grupowych w dwóch dużych firmach: Poczcie Polskiej S.A. oraz kosmetycznym gigancie Avon. W przypadku Poczty Polskiej liczba zwolnień w regionie ma być stosunkowo niewielka i obejmować głównie dobrowolne odejścia. Większe obawy budzi sytuacja w firmie Avon, największym pracodawcy w powiecie, gdzie pracę może stracić 170 z 905 zatrudnionych osób – czyli ponad 20 proc. załogi. Zwolnienia obejmą zarówno pracowników produkcyjnych, jak i biurowych oraz kadrę kierowniczą.

Według zapowiedzi, zwolnienia mają rozpocząć się w okresie kwiecień–maj. Jak podkreśla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie, Marcin Zboina, na razie nie odnotowano znacznego wzrostu liczby rejestrujących się bezrobotnych, ale sytuacja może się wkrótce zmienić na istotnie gorszą. Szczególną uwagę zwraca na fakt, że w firmie Avon zatrudnieni byli również pracownicy tymczasowi, pozyskiwani przez agencje pracy. Ich liczba nie jest dokładnie znana, ale może znacząco wpłynąć na wzrost bezrobocia w regionie.

Na koniec ubiegłego roku stopa bezrobocia w powiecie garwolińskim wynosiła 8,6 proc., przy średniej krajowej na poziomie 5,1 proc. Jednym z powodów tej różnicy jest niski współczynnik aktywności zawodowej mieszkańców powiatu. Według PUP część zarejestrowanych bezrobotnych poszukuje głównie dostępu do bezpłatnego ubezpieczenia zdrowotnego, a ich faktyczne źródła utrzymania mogą pochodzić z pracy nierejestrowanej. Nadchodzące miesiące pokażą, czy rynek pracy w regionie poradzi sobie z wyzwaniami wynikającymi ze zwolnień grupowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
09. kwiecień 2025 22:03