StoryEditor
Producenci
08.05.2023 00:00

Eurus wprowadza kolejną własną markę – Receptury Zielarki

Firma Eurus, dystrybutor i importer kosmetyków – zgodnie z zapowiedziami, wprowadza na rynek kolejną własną markę. Receptury Zielarki – produkty do pielęgnacji ciała i włosów – nawiązują przesłaniem do ziołowych marek, których Eurus przez lata był wyłącznym dystrybutorem.

Firma Eurus – importer i dystrybutor kosmetyków z Białegostoku – na początku br. zapowiedziała, że będzie wprowadzać do swojej oferty własne marki, które zapewniają większą biznesową stabilność niż brandy, dla których jedynie świadczy się usługi logistyczne i marketingowe. W wywiadzie dla Wiadomości Kosmetycznych mówił o tym Tomasz Regucki, general manager firmy, odnosząc się do konieczności wycofania z polskiego rynku marek Natura Siberica i Receptury Babuszki Agafii.

– Sytuacja makroekonomiczna i geopolityczna spowodowała, że wartość, którą wytworzyliśmy w firmie i chcieliśmy dalej rozwijać, nagle, zupełnie z powodów od nas niezależnych, uległa ogromnej redukcji. Dla marki Natura Siberica, w którą inwestowaliśmy konsekwentnie przez wiele lat, pierwsze dwa miesiące roku 2022 były najlepsze sprzedażowo w historii. Zostało to gwałtownie ucięte wraz z wybuchem wojny na Ukrainie. Mamy też przykłady z różnych branż i rynków – jak sukces importera zostaje czasami zniweczony poprzez zmianę strategii właściciela marki, który np. konsolidując rynek przekazuje dystrybucję innej firmie. Takiego ryzyka chcemy unikać – tłumaczył Tomasz Regucki.

Przyznał też, że tworząc własne marki ma się po prostu wpływ na ich receptury, design, ceny, a tym samym można je dopasować do oczekiwań rynku – partnerów handlowych, konsumentów.

– Ewoluuje nasza oferta, zachowując dotychczasowe filary wzrostu, w kierunku marek, które są naszą własnością i biznesu tworzonego wokół tych marek. Widzieliśmy dużą potrzebę posiadania wpływu na finalny kształt produktu, począwszy od jego designu, poprzez unikalny skład, do informacji zawartych na produkcie – mówił Tomasz Regucki.

Czytaj więcej: Tomasz Regucki, Eurus: wprowadzamy swoje marki, by mieć większy wpływ na stabilność biznesu

Marka Receptury Zielarki nawiązuje swoją stylistyką i przesłaniem do kosmetyków Receptury Babuszki Agafii. Eurus informuje, że marka jest odpowiedzią na potrzeby rynku kosmetycznego, konsumentek i partnerów biznesowych. A konkretnie, że retailerzy wskazywali, że produktów z ziołowymi komponentami, nawiązujących w swoim przesłaniu do babcinych tradycji brakuje. Natura Siberica i Receptury Babuszki Agafii były właśnie takimi markami i do momentu wybuchu wojny w Ukrainie wywołanej przez Rosję, miały swoje mocne miejsce na drogeryjnych półkach.

Prace nad powstaniem marki trwały od kilku miesięcy. Występują pod nią kosmetyki do pielęgnacji włosów i ciała zgodne z trendami takimi jak powrót do natury oraz chęć stosowania kosmetyków o prostych, ale sprawdzonych recepturach. Produkty pozycjonowane są cenowo na półce ekonomicznej (cena producenta: szampony 350 ml – 12,99 zł, maski 300 ml – 24,99 zł). W pierwszej kolejności na rynek trafiło 20 produktów tworzących dwie linie: Domowe Tradycje – kosmetyki oparte na składnikach spożywczych i ludowych tradycjach oraz Skarby Polne – kosmetyki oparte na dobrodziejstwie ziół, owoców i roślin z łąk i pól.

Wśród szamponów znajdziemy m.in. chlebowy, miodowo-lipowy, propolisowy, a maski to znajomo brzmiące drożdżowa, jajeczna czy łopianowa.  

Pierwsza partia kosmetyków trafiła do sieci drogeryjnej Rossmann, ale nie jest marką na wyłączność. Z 20 SKU tylko 4 są dostępne w Rossmannie, wkrótce są planowane kolejne wdrożenia do innych drogerii i na rynek tradycyjny.

Produkcja kosmetyków Receptury Zielarki odbywa się w Polsce i w krajach Unii Europejskiej (m.in. Słowacja, Litwa).

Eurus jest importerem i dystrybutorem kosmetyków. Działa od 2008 roku. Obecnie posiada w ofercie 4 tys. produktów, których odbiorcami są hurtownie, sieci handlowe oraz e-commerce. Z magazynów w Kleosinie pod Białymstokiem dostarcza towar do ponad 100 partnerów biznesowych. Dysponuje także własną platformą sprzedażową B2B.

Receptury Zielarki to kolejna własna marka w portfolio firmy obok: Neboa, Revoss Professional, Kimoco Beauty i Mevelle Professional.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
22.04.2025 14:59
Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa
Jimmy Choo jest marką perfum, przynoszącą koncernowi Interparfums największe dochody   IG interparfums_official

Interparfums, producent perfum z Francji, planuje podniesienie cen swoich produktów na terenie USA 6 do 7 proc. już od 1 sierpnia. To odpowiedź na nałożenie 10-procentowych ceł na towary importowane. Interparfums ma w swoim portfolio perfumy kilku globalnym marek modowych, takich jak Coach, Jimmy Choo, Montblanc i Lacoste.

Nie przeprowadziliśmy jeszcze dokładnych obliczeń, ale myślę że w tym roku poniesiemy dodatkowe wydatki w granicach od 5 do 6 milionów euro – zapowiedział dyrektor generalny Interparfums Philippe Benacin podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Paryżu.

Obecnie Stany Zjednoczone są dla Interparfums największym rynkiem, przynoszącym w 2024 roku 38 proc. całkowitych przychodów firmy. Jak dodał też Benacin, firma pomimo przewidywanego wpływu ceł miała w USA “bardzo mocny pierwszy kwartał”. Oficjalne wyniki Interparfums za pierwszy kwartał zostaną opublikowane 24 kwietnia.

Benacin potwierdził ponadto odnowienie umowy licencyjnej z amerykańską marką Coach, obowiązującej do 2031 roku. W 2024 roku perfumy marki Coach wygenerowały dla Interparfums 43 mln euro zysków ze sprzedaży, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się licencji grupy po Jimmy Choo, która przyniosła 56,3 mln euro.

Ogółem Interparfums odnotowało 10-procentowy wzrost zysku netto w 2024 roku.

Czytaj też: Coach przedłuża umowę licencyjną na swoje perfumy z Interparfums

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2025 09:53