StoryEditor
Producenci
24.06.2022 00:00

Eilish został najpopularniejszym zapachem roku. Fragrance Foundation Awards

The Fragrance Foundation po raz 30 wręczyła światowe nagrody perfumeryjne. Po trzech latach, wręczono je osobiście, a uroczysta gala odbyła się 9 czerwca w Lincoln Center w Nowym Jorku. Świętowano wybitne osiągnięcia branży perfumeryjnej, a wydarzenie zgromadziło globalną społeczność zapachową. Finaliści TFF Awards zostali uhonorowani w 20 kategoriach.

Gospodarzem wydarzenia był aktor i gospodarz telewizyjny Mario Lopez i jego żona, aktorka Courtney Lopez. Prezenterami byli także producentka i przedsiębiorca Naomi Watts, legendarny projektant Tommy Hilfiger, wielokrotnie nagradzany reżyser i operator Louie Schwartzberg, uznani projektanci Jason Wu i Sergio Hudson oraz artystka Rebecca Moses.

Ponadto Jeff Gennette, prezes i dyrektor generalny Macy’s, został uhonorowany nagrodą Galerii Sław 2022. François Demachy, były twórca perfum Dior, otrzymał nagrodę Perfumer za całokształt twórczości 2022. Ponadto Linda G. Levy – prezes TFF – ogłosiła zwycięzców stypendiów Fashion Institute of Technology (FIT). 

The Fragrance Foundation, która została założona w 1949 roku i zrzesza ponad 100 firm członkowskich, w tym marki zapachowe, domy zapachowe, detalistów i media. 

Najpopularniejszym zapachem roku został Eilish.
Poniżej pełna lista laureatów w języku angielskim

Fragrance of the Year – Women’s Luxury
TOM FORD SOLEIL BRÛLANT
The Estée Lauder Companies
Givaudan
Perfumer Daniela Andrier

Fragrance of the Year – Women’s Prestige
GUCCI FLORA GORGEOUS GARDENIA EAU DE PARFUM
Coty
Firmenich
Perfumer Honorine Blanc

Fragrance of the Year – Men’s Luxury
PARFUMS CHRISTIAN DIOR SAUVAGE ELIXIR
LVMH
Perfumer François Demachy

Fragrance of the Year – Men’s Prestige
HERMÉS H24 EAU DE TOILETTE
Shiseido
Perfumer Christine Nagel

Fragrance of the Year – Universal Luxury
GUCCI THE ALCHEMISTS GARDEN 1921 EAU DE PARFUM
Coty
Firmenich
Perfumer Alberto Morillas
Fragrance of the Year – Universal Prestige
MAISON MARGIELA REPLICA AUTUMN VIBES
L’Oréal
IFF
Perfumer Fanny Bal

Fragrance of the Year – Popular
BILLIE EILISH EILISH
Parlux
Takasago
Perfumer Steven Demercado

Fragrance Hall of Fame
TOM FORD BLACK ORCHID
The Estée Lauder Companies
Givaudan
Perfumer Pierre Negrin & Dave Apel

Innovative Fragrance Product of the Year
ACQUA DI PARMA SMART HOME DIFFUSER
LVMH
Gamfratesi

Packaging of the Year – Luxury
CARTIER LES NECESSAIRES A PARFUM
Cartier Creation Studio

Packaging of the Year – Prestige/Popular
MCM EAU DE PARFUM
Interparfums
Fabrice Legros & Studio Pi

Perfume Extraordinaire of the Year
TOM FORD ÉBENE FUMÉ
The Estée Lauder Companies
Givaudan
Perfumer Rodrigo Flores-Roux

Indie Fragrance of the Year
THE MAKER STAG EAU DE PARFUM
Robertet
Perfumer Jérôme Epinette

Media Campaign of the Year – Women’s
D.S. & DURGA I DON’T KNOW WHAT IS EVERYWHERE
D.S. & Durga

Media Campaign of the Year – Men’s & Universal
BURBERRY HERO
Coty

Fragrance Editorial of the Year – Print or Digital
TOWN & COUNTRY NOTES FROM THE UNDERGROUND
April Long

Consumer Choice – Women’s Prestige
GUCCI FLORA GORGEOUS GARDENIA EAU DE PARFUM
Coty
Firmenich
Perfumer Honorine Blanc

Consumer Choice – Women’s Popular
BILLIE EILISH EILISH
Parlux
Takasago
Steven Demercado

Consumer Choice – Men’s
BURBERRY HERO
Coty
Takasago
Aurelien Guichard

Consumer Choice – Candle & Home Collection
NEST NEW YORK WILD MINT & EUCALYPTUS HOME FRAGRANCE COLLECTION
Robertet
Perfumer Jérôme Epinette

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.02.2025 15:38
L’Oréal z niższą sprzedażą w IV kwartale – spowolnienie w Chinach odbija się na wynikach

L’Oréal SA odnotował niższy niż oczekiwano wzrost sprzedaży w czwartym kwartale 2024 roku, osiągając wynik 2,5 proc. wobec prognozowanych 3,8 proc. Główną przyczyną były trudności na rynku chińskim, gdzie popyt na produkty kosmetyczne nadal spada. Słabe wyniki w Azji nie zostały zrekompensowane przez rynek amerykański, który zanotował jedynie 1,4 proc. wzrostu.

L’Oréal SA odnotował wzrost sprzedaży w czwartym kwartale 2024 roku na poziomie 2,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Wynik ten okazał się niższy od oczekiwań analityków, którzy prognozowali wzrost na poziomie 3,8 proc.. Kluczowym czynnikiem wpływającym na wyniki firmy był utrzymujący się spadek popytu w Chinach, który nie został zrekompensowany przez sprzedaż na rynku amerykańskim. W Ameryce Północnej przychody wzrosły jedynie o 1,4 proc., co nie wystarczyło, by zneutralizować słabsze wyniki w Azji.

Po publikacji wyników analitycy Jefferies przewidywali negatywną reakcję rynku, co znalazło odzwierciedlenie w notowaniach L’Oréal na giełdzie w Nowym Jorku – akcje spółki spadły w ciągu dnia o 2,4 proc.. Cała branża kosmetyczna zmaga się z trudnościami na chińskim rynku, gdzie spadek zaufania konsumentów wynika m.in. z kryzysu na rynku nieruchomości i wysokiego bezrobocia wśród młodzieży. Pomimo trudnej sytuacji L’Oréal poradził sobie lepiej niż jego konkurent, Estée Lauder, który w tym samym okresie zapowiedział redukcję nawet 7 000 miejsc pracy i prognozował spadek sprzedaży o 12 proc. w związku z problemami w sektorze duty-free w Azji.

Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego, L’Oréal osiągnął wzrost zysku operacyjnego do poziomu 8,69 miliarda euro, nieznacznie przewyższając prognozy analityków, które wynosiły 8,65 miliarda euro. Wśród wyzwań dla branży pojawia się również możliwość nałożenia ceł przez administrację prezydenta Donalda Trumpa, co mogłoby dodatkowo wpłynąć na wyniki spółek kosmetycznych. Niezależnie od sytuacji rynkowej, L’Oréal czekają także zmiany we władzach – Françoise Bettencourt Meyers, która kontroluje udziały rodzinne w firmie, nie będzie ubiegać się o przedłużenie swojego mandatu w radzie nadzorczej. Zostanie ona zastąpiona przez Alexandre’a Benaisa, zarządzającego funduszem inwestycyjnym Tethys Invest.

Czytaj także: L’Oréal sprzedaje udziały w Sanofi za 3 miliardy euro

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.02.2025 14:37
Sukcesja w L’Oreal: Françoise Bettencourt Meyers ustępuje z zarządu
Luxury Smart: How The World‘s Richest Woman Spends Her BILLIONS

Françoise Bettencourt Meyers, najbogatsza kobieta Europy i spadkobierczyni fortuny L’Oréal, ogłosiła rezygnację z zarządu firmy po 28 latach. Jej decyzja oznacza przekazanie władzy kolejnemu pokoleniu, co może mieć istotne znaczenie dla przyszłości globalnego giganta kosmetycznego. Zmiany wejdą w życie po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy w kwietniu.

Françoise Bettencourt Meyers, spadkobierczyni fortuny L’Oréal i najbogatsza kobieta Europy, ogłosiła rezygnację z członkostwa w zarządzie firmy. Decyzja ta, nieoczekiwana dla wielu obserwatorów rynku, oznacza stopniowe przekazanie sterów kolejnemu pokoleniu rodziny Bettencourt Meyers. Po prawie 3 dekadach pracy w zarządzie 71-letnia miliarderka przekaże stanowisko wiceprzewodniczącej swojemu synowi, 38-letniemu Jeanowi-Victorowi Meyersowi, który już zasiada w zarządzie, podobnie jak jego młodszy brat Nicolas. Jej miejsce w radzie dyrektorów zajmie Alexandre Benais, kierujący rodzinnym funduszem inwestycyjnym Tethys Invest.

Rodzina Bettencourt Meyers kontroluje około 35 proc. akcji L’Oréal, co przekłada się na majątek wyceniany na 76 miliardów dolarów według indeksu Bloomberg Billionaires. W grudniu 2023 roku Françoise Bettencourt Meyers jako pierwsza kobieta w historii osiągnęła wartość majątku przekraczającą 100 miliardów dolarów, co było kamieniem milowym zarówno dla niej, jak i dla francuskiego przemysłu kosmetycznego oraz mody. Jednak w ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje L’Oréal straciły około 20 proc. wartości, głównie ze względu na spowolnienie popytu na kosmetyki, szczególnie w Chinach.

L’Oreal, założony w 1909 roku przez chemika Eugène’a Schuellera, od dekad jest zarządzany przez menedżerów spoza rodziny. Bettencourt Meyers, znana z unikania życia publicznego, poświęca swój czas na grę na fortepianie oraz działalność literacką – napisała pięciotomowe studium Biblii oraz opracowanie na temat genealogii greckich bogów. Oficjalne zmiany w zarządzie mają zostać zatwierdzone podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy w kwietniu.

Czytaj także: Alice Walton zdetronizowała Françoise Bettencourt Meyers jako najbogatszą kobietę świata

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
08. luty 2025 05:34