StoryEditor
Producenci
24.02.2022 00:00

Delia Cosmetics odnotowała kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży

Delia Cosmetics odnotowała kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży w 2021 roku. Pomimo pandemii znacząco poszerzyła asortyment oraz swoją obecność w sieciach handlowych. Rozpoczęła współpracę z nowymi rynkami zagranicznym i inwestowała w marketing, także ten prowadzony za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Delia Cosmetics odnotowała kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży w 2021 roku. Pomimo trwającej pandemii postawiła na poszerzenie portfolio produktowego o liczne nowości. Wdrożyła kilkanaście nowych linii produktowych, w tym innowacje – kremy do samodzielnego wykonania w domu, niestandardowe formulacje (galaretki i budynie) czy profesjonalne zabiegi do brwi do użytku domowego.   

W ubiegłym roku przeprowadziła też ogólnopolską kampanie telewizyjna linii Cameleo Anti Damage i nawiązała współpracą z Pauliną Krupińską, która została ambasadorką Delia Cosmetics. Przeprowadziła tez kilkadziesiąt kampanii online i szeroko zakrojoną akcję influencer marketingu, która przełożyła się na kilkunastomilionowe zasięgi.

Czytaj też: Delia Cosmetics uzyskała ponad 1 mln wyświetleń kampanii linii Cameleo na TikToku

Liczne wdrożenia wpłynęły na poszerzenie asortymentu Delii w najpopularniejszych sieciach w Polsce:  Rossmannie, Hebe, Naturze, Jawie i Kontigo, ale także w Lidlu, Dino, E.Leclercu, Intermarche i Stokrotce. Produkty Delia Cosmetics trafiły tez do sieci Dealz. Firma nie pozostała obojętna na wzrost znaczenia e-commerce. Rozbudowała i wzmocniła swoją obecność w tym kanale, tworząc oficjalny sklep na Allegro, wchodząc do Amazona oraz do e-drogerii Notino.

W 2021 kontynuowała też swoją ekspansje zagraniczną. Do listy kierunków eksportowych doszły Ewador, Chile, Uzbekistan, Bahrajn, Oman i Nepal. W sumie Delia Cosmetics wysyła swoje produkty na ponad 90 rynków zlokalizowanych na pięciu kontynentach.

Delia Cosmetics ma dwa zakłady produkcyjne, z których na rynek trafia ponad 40 mln kosmetyków rocznie. W ubiegłym roku poszerzyła listę certyfikatów, którymi są one sygnowane. Jednym z nich jest Ecocert Cosmos Natural, którym oznaczona została linia Ekoflorist.

Czytaj też: Premiera linii Ekoflorist Delia Cosmetics

Delia Cosmetics i jej produkty zdobyły w ubiegłym roku liczne nagrody konsumenckie i branżowe, w tym złotą Perłę Rynku Kosmetycznego dla linii wegańskich podkładów.

Czytaj też: Delia Cosmetics w wegańskim nurcie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:53