StoryEditor
Producenci
06.06.2022 00:00

Delia Cosmetics nagrodziła Miss Polonię 2022 oraz zdobywczynię tytułu #fajnejBabki Delii

Firma Delia, jako wieloletni oficjalny partner wyborów Miss Polonia, także w tym roku odpowiadała za wizerunek najpiękniejszych Polek podczas całego konkursu oraz gali finałowej. Nagrodziła też zdobywczynie dwóch tytułów –Miss Polonia 2022 oraz #fajnejBabki Delii.

27 maja we Włocławku odbył się finał Miss Polonia 2022, najbardziej popularnego i prestiżowego konkursu piękności w Polsce. Rolę wyłącznego sponsora makijaży i fryzur na tym wydarzeniu objęła Delia Cosmetics i jej flagowe marki. Makijaże i fryzury tworzone w oparciu o kosmetyki z portfolio Delia i Cameleo uzupełniały look finalistek podczas pokazów mody i prezentowanych na wybiegu kolekcji, w tym: sukni koktajlowych, sukni ślubnych, sukni wieczorowych, strojów sportowych, casualowych i kostiumów kąpielowych.

Delia Cosmetics oraz jej flagowe marki odpowiadały za wizerunek najpiękniejszych Polek także podczas finałowej gali. Bursztynową koronę i tytuł Miss Polonia 2022 odebrała na niej 25-letnia Krystyna Sokołowska. Laureatka konkursu, a także wyróżniona tytułem #fajnejBabki Delii 20-letnia Klaudia Andrzejewska, otrzymały voucher na zapas kosmetyków Delia Cosmetics i Cameleo. 

Producent kosmetyków zapowiedział też, że rozpoczyna budowanie społeczności #fajneBabki. Miejsce w niej znaleźć będzie mogła każda kobieta, która potrzebuje porady i wsparcia lub chce opowiedzieć o swoich pasjach, aby inspirować innych.

Miss Polonia to konkurs piękności z wieloletnią tradycją, który od ponad 90 lat skupia na sobie uwagę milionów obserwatorów z całego świata. Delia pełni rolę kluczowego partnera każdej edycji wyborów kandydatek do tytułu najpiękniejszej Polki. Zespół profesjonalistów Delia i Cameleo bierze czynny udział w przygotowaniach uczestniczek przystępujących do konkursu, od koncepcji makijażu dopasowanego indywidualnie do typu urody, po idealnie dobraną stylizację fryzur kandydatek.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 16:59