StoryEditor
Producenci
03.06.2019 00:00

Deciem przyspiesza wejście na rynek francuski

Założona w 2013 roku w Toronto grupa kosmetyczna Deciem ma apetyt na rynek francuski. Na początku czerwca do 160 sklepów Nocibé trafi jej najbardziej popularna marka pielęgnacyjna The Ordinary. Marka ta oferuje produkty w przystępnych cenach i zawierające krótką listę składników.

Wejście do sieci Nocibe znacznie wzmocni fizyczne zakotwiczenie grupy we Francji. Obecna we Francji od 2014 roku w sieci za pośrednictwem sklepu internetowego Deciem i niektórych sklepów internetowych, grupa rozpoczęła swoją fizyczną implantację w lutym 2018 roku.

Najpierw w Bon Marché za pośrednictwem Niod, marki do pielęgnacji skóry, następnie przez Galeries Lafayette Haussmann, gdzie od września do grudnia 2018 roku Deciem korzystał z pop-upu dla swoich marek The Ordinary, The Chemistry Brand i The Fountain.

- Pojawienie się Deciem na rynku francuskim to jeszcze świeża sprawa, a nasi klienci powoli się tworzą. Zdecydowaliśmy się skupić na kilku kluczowych partnerstwach handlowych, zwłaszcza z Galeries Lafayette lub Nocibé, aby zwiększyć świadomość i lojalność tej klienteli. Nazwy produktów lub technologii stosowanych w naszych preparatach mogą wydawać się skomplikowane na pierwszy rzut oka. Posiadanie kilku kluczowych partnerów pozwala nam naprawdę docenić i zoptymalizować aspekt pedagogiczny, który jest niezbędny w Deciem - wyjaśniła w rozmowie z fashionetwork.com, Astrid de la Noue, dyrektor ds. Partnerstw Deciem na Europę Zachodnią. 

Dzisiaj Deciem, którego głównymi rynkami pozostają Ameryka Północna i Wielka Brytania, zatrudnia 700 osób i ma 42 sklepy, głównie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, ale także w Anglii. W czerwcu 2017 roku, uwiedziony olśniewającym sukcesem, amerykański gigant Estée Lauder stał się częściowym udziałowcem grupy.

W styczniu zmarł jej założyciel, Brandon Truaxe, 40-letni przedsiębiorca, określany mianem „geniusza”, przez kilka miesięcy był w centrum uwagi za sprawą kontrowersji wywołanych jego postami na portalach społecznościowych. Ta sytuacja doprowadziła do jego dymisji w październiku 2018 roku jako prezesa grupy.
Teraz pod kierownictwem Nicoli Kilner, który współreżyserowała Deciem wraz z Brandonem Truaxe, grupa uruchomi pod koniec 2019 roku  swoją nową, dziesiątą już markę.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:39