StoryEditor
Producenci
15.12.2022 00:00

Bernard Arnault z LVMH wyprzedza Elona Muska jako najbogatszy człowiek na świecie

Wartość netto Arnaulta, według Forbesa, wynosi 190,7 miliardów dolarów, co plasuje go powyżej Elona Muska, Jeffa Bezosa i Billa Gatesa. Pomysłodawca stworzenia grupy Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) zdetronizował Muska nie tylko w związku z rozwojem firmy, ale także ostatnich niepowodzeń nowego właściciela Twittera.

Bernard Arnault, dyrektor naczelny LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton), zajmuje dziś pierwsze miejsce na liście miliarderów jako najbogatszy człowiek na świecie po zdetronizowaniu Elona Muska, jak donosi Forbes. Wartość netto Arnaulta, według Forbesa, wynosi 190,7 miliardów dolarów, co plasuje go nie tylko powyżej Elona Muska, ale także Jeffa Bezosa i Billa Gatesa.

Przejście Arnaulta na szczyt listy wynika w dużej mierze z doskonałych wyników LVMH podczas pandemii. Luksusowa moda oparła się spowolnieniu gospodarczemu odczuwanemu podczas lockdownów, a LVMH odnotował przychody w wysokości 17 miliardów dolarów w pierwszym kwartale 2021 roku – wzrost o 32 proc. rok do roku. Ponadto firma LVMH odnotowała niedawno przychody w wysokości 19,5 miliardów dolarów w pierwszym kwartale 2022 r., co stanowi wzrost o 29 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r. W latach 80. ubiegłego wieku Arnault wpadł na pomysł stworzenia grupy luksusowych marek; przez to połączył siły z Alainem Chevalierem, dyrektorem generalnym Moët Hennessy i Henrym Racamierem, prezesem Louis Vuitton, tworząc w 1987 roku LVMH.

Marki LVMH Beauty obecnie obejmują takie brandy jak Guerlain, Acqua di Parma, Parfums Christian Dior, Givenchy Paris, Perfumes Loewe, Benefit Cosmetics, Make Up For Ever, Kenzo Parfums, Fresh, KVD Vegan Beauty, Marc Jacobs Beauty, Fenty Beauty i Sephora.

Czytaj także: LVMH ze świetnymi wynikami za trzy kwartały 2022 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:10