StoryEditor
Producenci
04.05.2023 00:00

10 najcenniejszych marek beauty na świecie wg. Brand Finance: L‘Oréal, Estée Lauder i Nivea w czołówce

Na 10. pierwszych miejscach rankingu znajdują się marki, które zna kazdy konsument i konsumentka świata. / Raphael Lovaski via Unsplash
Brand Finance opublikował niedawno Cosmetics 50 — coroczny ranking najcenniejszych firm kosmetycznych na świecie. L‘Oréal zajmuje pierwsze miejsce na liście najcenniejszych marek kosmetycznych na świecie, a następne miejsca zajmują Estée Lauder i Nivea.

L’Oréal zachował tytuł najcenniejszej marki na świecie, zajmując pierwsze miejsce w raporcie Brand Finance Cosmetics 50. Wartość marki Gillette spadła o 8 proc., podczas gdy wartość marki Nivea wzrosła o 10 proc. do 6,8 miliarda dolarów, a Guerlain wzrosła o 8 proc., do 6,1 miliarda dolarów. Oprócz obliczania wartości marki, Brand Finance określa również względną siłę marek za pomocą zrównoważonej karty wyników zawierającej wskaźniki oceniające inwestycje marketingowe, kapitał interesariuszy i wyniki biznesowe. Grupa Natura, której wartość marki wzrosła o 17 proc. do 2,4 miliarda dolarów, jest najsilniejszą marką w rankingu kosmetyków z wynikiem 91,5 na 100 punktów Brand Strength Index (BSI) i odpowiadającą mu oceną marki AAA+.

Chiński gigant kosmetyczny CHANDO jest najszybciej rozwijającą się marką kosmetyczną 2023 roku. Gigant produktów do pielęgnacji skóry, Vichy, powraca, zwiększając wartość swojej marki o 8 proc. do 677,62 mln USD i zajmując 7. miejsce wśród najszybciej rozwijających się marek kosmetycznych. Natura jest najsilniejszą marką kosmetyczną na świecie, ze wskaźnikiem siły marki (BSI) wynoszącym 89,1. M.A.C Cosmetics z trudem nadąża za tempem rozwoju sektora. Innisfree wypada z gry, a inne południowokoreańskie marki kosmetyczne stają w obliczu trudnej walki o utrzymanie wartości marki. L‘Oréal przejmuje prowadzenie jeśli chodzi o zrównoważonego rozwoju, z inwestycjami weń na poziomie 1,24 miliarda USD. Yves Rocher ma najwyższą ocenę w zakresie postrzegania zrównoważonego rozwoju, wynoszącą 5,87/10.


Annie Brown, dyrektorka Brand Finance, komentuje: - L‘Oréal po raz kolejny znalazł się na szczycie, a [Nicolas] Hieronimus ma ambitną i strategiczną wizję przyszłości giganta. Marka L‘Oréal musi nadal stawiać na pierwszym miejscu innowacyjność, zrównoważony rozwój i transformację cyfrową, ponieważ w nadchodzących latach będzie nadal rozszerzać swoje wpływy na całym świecie.
 

Czytaj także: L‘Oréal przekracza oczekiwania silną sprzedażą w USA i Europie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 04:49